Cracovia Wista 3:0 (1:0).

W obecności wielu tysięcy widzów odbyły się wczoraj zawody footbalowe o mistrzostwo klasy „R", między „Cacovią" a „Wisłą".

 

Obie drużyny wystąpiły w składach możliwie najlepszych, to też wynik zawodów był watpliwy.

 

Pierwsze jednak momenty zawodów znaczną przewagę techniczną „Cracovii", jak również gra jej pod względem kombinacyjnym stała na wysokim poziomie. Napad pracował doskonale, na „bene" jego zapisać należy dążenie do pokazania ładnej gry, a nie (jak to dawniej bywało) gonitwa goolem. Również i pomoc Jak i obrona dostrajały się do udatnej tym razem całości. Bramkarz nie miał sposobności popisania się swą umiejętnością.

 

„Wisła" natomiast górowała fizycznie nad swym przeciwnikiem. Sporadyczne wypady ataku „Wisły" nie były kierowane jakimś planem kombinacyjnym. „Wisła" od pierwszej chwili poznała przewagę „Cracovii" i prawie w komplecie skupiła się pod swą bramką dla jej obrony. To trzeba przyznać, że obrona jej byle doskonała, że tylko dzięki tej umiejętności obrony, zwłaszcza w pierwsze) połowie, „Wisła" nie zeszła z boiska z klęską, pod względem cyfrowym, daleko cięższą.

 

Wszystkie brambi dla ,,Cracovii" uzyskał pan Kałuża.

 

Zawody prowadził b. roztropnie p. Rosenstock.

 

W. S.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-04-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.