Serdeczne powitanie górnośląskich sportowców Warszawie.

Warszawa, 18. pazdziernika. (PAL) W niedzielę 17. b. w. po południu rozegrał się w parku Sobieskiego znacz piłki nożnej pomiędzy reprezentacyjną druzyną Górnego Śląska. Wynik 2 : 0 na korzyść Warszawy. Podczas przerwy przemówił wiceprezes Polskiego Komitetu Igrzysk Olimpijskich p. Garczyński, wręczając Gornoslązakom wspaniały wieniec z odpowiednim napisem Zgromadzona publiczność w liczbie kilkunastu tysięcy zgotowała górnośląskim sportowcom owację. Okrzykom na cześć Górnego Slgka nie było korca. Górnoslązacy odpowiedzieli mową i okrzykami na cześć Warszawy, która wywarta na nich niezatarte wrażenie.

 

Dziennik Śląski, 19-10-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.