Wacker--Cracovia 2:0 (0:0).

Drużyna Wackom poraz pierwszy zwyciężyła Cracovię i w roku 117 przegrał Wacker 4:1, w 1918 3:0 i 2:1. Jak w sobotę. zwycięstwo Cracovii było może i nie zupełnie zasłużone tak wynik spotkania niedzielnego jest całkowicie sprawiedliwy. Do pauzy grała Cracovia dobrze — słaba jej strona t. j. atak nie wyzyskał szereg sytuacyj. Po pauzie wzięli górę Wiedeńczycy mając lepszy start, rutyne i tempo.

 

Zawody dwudniowe wskazały najlepiej, że poziom gry u nas opadł skutkiem braku spotkań z drużynami obcemi. Gracze nasi grając dotychczas ze słabszymi przeciwnikami stracili szybkość ruchów i decyzyi, opadli w technice i kombinacyi. Tyły i pomoc trzymały się zasadniczo dobrze Dąbrowski nie mając za sobą pomocnika, któryby umiał podać piłką ani też, odpowiedniego łącznego wyszedł, rzecz jasna słabo. Trójka środkowa ataku Cracovii powinna na gwałt uzupełnić bruki techniczne i dojść do lepszego porozumienia się na baku. Tyły Wackeru nie są lepsze od naszych — atak natomiast rozumie się doskonale, kombinuje dobrze, jest szybki lecz „strzelców” też nie posiada.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-07-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.