Cracovia-Pogoń 4:1 (3:0).

Przebieg zawodów nie odpowiedział oczekiwaniom. Cracovia grała poniżej swej klasy, a według orzeczenia jednego z młodszych obywateli Zwierzyńca „jałowo". Pogoń nadrabiała swe braki techniczno siłą, przedewszystkiem dużą ruchliwością. Z rozpoczęciem gry atakowała Cracovia, — obydwie drużyny walczyły zrazu o pierwszeństwo, by zapisać jaknajwiększą ilość faulów na swój rachunek, których niewielka nadwyżka przypadła na rzecz gości lwowskich. W trzydzietsej minucie pada pierwszy goal strzelony przez Kałużę.

Stosunek do pauzy 3:0 odpowiada stosunkowi gry. Po pauzie gra Cracovi stała się rniękką, pomoc pracowała słabo, obrońcy krakowscy niepewni. Pogoń nacierała ostro, lecz skutkiem' braków technicznych ataku, nie wyzyskała szeregu sytuacyi. Boisko rozmiękłe po ostatnich deszczach przyczyniło się znacznie do utrudnienia gry.

 

Dla podniesienia poziomu gry winne nasze kluby przystąpić w sezonie wiosennym do jak najczęstszego rozgrywania zawodów z drużynami zagranicznemi, gdyż tytko w ten sposób możemy go w sporcie naprzód, a nie cofać się jak to niestety wykazał rok bieżący.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 28-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.