Team Łodzi bije Pogoń lwowską 3:2.

Wycieczka Pogoni do Krakowa i Łodzi nie przyniosła wawrzynów obecnej faworytce Lwowa. Nierozegrana z tut. Makkabią i porażka w Łodzi osłabiły bardzo silnie stanowisko Pogoni w footbalu polskim.

 

Pogoń grała wprawdzie w Łodzi bez swego bramkarza, lecz to przecież, nie miało faktycznego wpływu na grę pomocy i ataku, ataku posiadającego w swym składzie, zdaniem sprawozdawcy „Gazety Wiecz." „najlepszych napastników w państwie".

 

Łódź wstawiła podobno do swej drużyny graczy warszawskiej Korony i Polonu. Ten niesportowy objaw znany nam jest niestety z pobytu Kolony w Krakowie. Zapytamy jednak, czy kluby nasze; a zwłaszcza lwowskie świeciły przykładem młodszym od siebie klubom Kongresówki? Wszak kwestyę tę poruszaliśmy z okazyi pobytu Cracovii we Lwowie i Stanisławowie a także przy omawianiu ostatniego spotkania Wisły z Czarnymi.

 

Czarni-Biała Lipnik 2:2.

 

Wynik Czarnych z zupełnie słabym przeciwnikiem wskazuje, te ten najstarszy klub lwowski nie rozporządza drużyną odparli. dającą jego tradycyom sportowym.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.