Cracovia—Wisła 1:0 (0:0).

Niebywałe na nasze stosunki, tłumy publiczności ściągnęły wczoraj na boisko „Cracovii", która odniosła zwycięstwo na całej linii, nie dlatego tylko, że match wygrała i to jedną bramką, lecz wykazała, te technika t. j. kultura sportowa odniosła zwycięstwo.

 

„Wisła” rozpoczęła pięknym atakiem na bramkę „Cracovii", zakończonym niewyzyskanym cornerem. Przez parę minut przewaga „Wisły"; u graczy „Cracovii" widać silne zdenerwowanie, które zwolna ustępuje i tu rozpoczęła się druzgocąca przewaga biało-czerwonych. Atak „Cracovii" fizycznie za słaby nie może sprostać sile i ciężarowi ciała graczy „Wisły”.

 

Po pauzie gra już więcej otwarta, Wisła przechodzi częściej do ataku. Z pięknie strzelonego rzutu z rogu (corzet) uzyskuje „Cracovia” bramkę, która daje jej zwycięstwo. Burza oklasków trwa długą chwilę. Match poza kilkoma zbyt ostrymi ze strony „Wisły” atakami na graczy „Cracovii" prowadzony byt naogół poprawnie.

 

Obrona „Wisły" grała doskonale, pomoc, trzymając się tyłów, murowała wprawdzie swą bramkę, lecz za to nie popierała należycie swego ataku. W „Cracovii" wszyscy trzymali się dobrze, grając celowo i precyzyjnie. Rezerwowy bramkarz „Cracovii" Palik przedstawił się dodatnio.

 

Sędzia p. Hipp nie był tak pewnym, jak tego gra wczorajsza wymagała.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.