Wielki konkurs awiatyczny angielski.

Przeszło 2 miliony franków nagrody. - Lot aparatów pasażerskich i szybkolotnych. - Warunki konkursu.

Angielski minister marynarki powietrznej organizuje wielki konkurs awiatyczny, którego nagrodą będzie 16.000 funtów szterlingów to znaczy przeszło 400 tysięcy franków. Wedle ogłoszonego konkursu chodzi tu o zwiększenie bezpieczeństwa jazdy powietrznej, a to ma być celem wysiłków awiatorów, by coraz bardziej udoskonalać aparat lotniczy.

 

Trzy rodzaje aeroplanów mają wziąć udział w konkursie, który ma się rozegrać w marcu 1920 r. Dwa aparaty, z których jeden szybki z dwiema osobami na pokładzie z pilotem włącznie, oraz wielki aparat lotniczy z 15 pasażerami, a wreszcie hydroplan z czterema pasażerami nie licząc ekwipażu. Wszystkie aparaty muszą być zbudowane w Anglii,

 

Warunki konkursu.

Aparat szybkolotny ma lecieć mimo obciążenia z szybkością 60-100 klm. na godzinę, wznieść się do wysokości najwyżej 150 m. w pierwszej minucie, poczem wylądować w promieniu 52 metrów, następnie wznieść się znowu z tego miejsca, ulatując do poprzedniej wysokości, poczem uskutecznić lądowanie na terenie szczupłym i przypadkowo obranym. Aparat ma posiadać benzyny do lotu na przestrzeni 700 klm. i ma być obciążony do 200 klg. Pierwsza nagroda wynosi 10.000 funtów, druga 4.000, trzecia 2.000 funtów szterlingów.

 

Podobne warunki obowiązują aparat pasażerski, który z szybkością 80-173 klm. na godzinę, ma odbyć lot z pasażerami przez 7 godzin, czyniąc przeciętnie 91. klm, na godzinę.

 

Warunki konkursu zobowiązują, aparat ma być wykonany w Anglii. Lotnicy jednak, którzy będą brali udział w konkursie, mogą pochodzić z dowolnych krajów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.