„Cracovia” — „A. 33” 3:3.

Wczoraj w drugiej połowie „Cracovia" grała wprost wspaniale. Jej atak miał fenomenalne momenty. Bramkarz Zsak miał dużo do roboty. Jak ostrą gra była, najlepiej mówia o tem fakta, że sędzia podyktował cztery karne strzały, po dwa każdej stronie, z czego dwa wyzyskała „Cracovia", jeden Węgrzy. Gdyby nie obrona dość słaba „Cracovii" i zbyt male doświadczenie bramkarza, zresztą. dobrego, klub krakowski wilgi był wczoraj zejść z pełnem zwycięstwem.

 

W pierwszej połowie gra toczyła się ze zmiennem szczęściem. Pomoc i i obrońcy krakowscy (prócz Cikowskiego, który miał swój szczęśliwy dzień) przeważnie bawili się paką. zamiast momentalnie ja odbijać.

 

W 26 m. Poznański skrzela karnego węgierskiej drużynie. W trzy minuty później wyrównuję. Węgrzy łatwo grę. W 34 m. sędzia przyznaje Węgrom strzał karny. Strzela sam Zsak, ale szczęśliwie dla „Cracovii" piłka odbiła się od kolana bramkarza i wróciła do gry.

 

W drugiej połowie atak „Cracovii" był wprost szalony. Rzadko Węgrzy podchodzili pod bramkę miejscowej drużyny. Kilka ich doskonałych strzałów chwycił świetnie bramkarz „Cracovii".

 

Już w pierwszej minucie Mielech głowa zdobywa drugi punkt z doskonałego podania Jałowieckiego. W 4 m. rzut kanny przyznany „Cracovii", wyzyskuje celnym strzałem Poznański. W 39 m. z komom zdobywa klub węg. punkt drugi, i wreszcie z karnego punkt trzeci.

 

W ten sposób gra kończy się na remis 3:3. Sędziował bardzo dobrze, p. Lustgarten.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.