Cracovia-Wisła (3:2).

Można powinszować wczorajszego sukcesu Wiśle. Wynik 3:2 jest dla niej bardzo zaszczytny. Nie mając możności spotkać się z drużynami wybitnemi, ani nie mając własnego boiska celem trenowania, zdołała mimo to nietylko strawić czoło Cracovii, ale nawet poważnie jej stawie zagrozić.

 

W pierwszej połowie dopiero w 23 minucie strzelił pierwszy punkt dla Cracovii. Kilka kornerów przeciw Wiśle niewyzyskanych.

 

W drugiej połowie atak Wisły, który zbytnio bawił się poprzednio pod bramką Cracovii, strzela a każdej pozycyi. Dzięki temu jak w 2 m. wyrównuje partyę jej lewy skrzydłowy pięknym strzałem, w 5 minut później pada strzał drugi w bramkę Cracovii.

 

Dopiero teraz zaczynu grać Cracovia, jakby jej było potrzeba bodźca. W 18 m. strzela Kałuża punkt drugi, w minutę później piłkę wypuszczoną przez bramkarza skutkiem strzału armatniego Jałowieckiego posyła Mielech w siatkę. Kilka wspaniałych strzałów dalszych nie weszło w bramkę Wisły.

 

Cracovia grała znacznie słabiej niż zwykle. Zawodziła pomoc, obrona, Mielech zbyt często stał na offside, zawodzilo skrzydło lewe.

 

Nie wątpimy, że Wisła przyczyni się odtąd do »żywienia ruchu sportowego u nas.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-09-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.