Zjazd polskich zrzeszeń sportowych i gimnastycznych.

Pomimo trudnych warunków komunikacyjnych, zgłoszenia delegatów zrzeszeń prowincjonalnych napływają. Zainteresowanie się prowincji jest duże—jednak część tylko zrzeszeń prowincjoalnych będzie mogła wziąć udział w Zjeździe.

 

Uczestnictwo swoje zgłosiły już: Łódź, Kalisz, Konin, Łęczyca, Ostrów. W zgłoszeniach do zawodów sportowych przoduje, ma się rozumieć. Warszawa.

 

Najlepiej obesłany jest dział lekkoatletyczny, liczący już z górą stu zawodników.

 

Do zawodów wioslarskich, oprócz Warszawskiego T-wa Wioslarskiego i Klubu Wioślarek. Polskich, staje załoga z Kalisza.

 

Koło Sportowe w Łęczycy wysyła zawodników do lekkiej atletyki.

 

Prace Komisji Statutowej Zjazdu, w osobach pp. L. Pręgowskiego, B Biernackiego, Z. Dekleka, H. Jeziorowskiego i L. Krakowa są już ukończone. Komisja ta wypracowuje projekt statutu Związku polskich zrzeszeń sportowych i gimnastycznych. Jak wynika z nazwy, związek ten obejmować ma zrzeszenia polskie i nosić będzie charakter narodowy. Utworzenie takiego związku jest warunkiem rozwoju spoi u polskiego. cielenie w życie projektu jest zadaniem zbliżającego się Zjazdu polskich zrzeszeń sportowych i gimnastycznych.

 

Nowa Gazeta, 17-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.