Cracovia Rudolfshuegel ):1 (gra przerwana).

Bezwstydna niekarność niektórych drużyn wiedeńskich jest typowym zjawiskiem. Dopóki sędzia popełnia najgorsze błędy, jak wczoraj, na ich korzyść, jest dolarze — z chwilę, kiedy, cośkolwiek im Się nie podoba, schodzą natychmiast z placu. Rozprzężenie w Związku wiedeńskim musi być znaczne, jeśli takle zachowanie się drużyn wiedeńskich jest na porządku dziennym. Na dobro Cracovii trzeba zapisać, że mimo przyznanych przez sędziego p. Auera w sobotę niesłusznie bramki gościom, grała bowiem dalej.

 

Wczoraj w pierwszej połowie w 24 minucie zdobywają wiedeńczycy punkt pierwszy. W drugiej połowie Do bramkę po odgwizdanem offside, sędzia nie uznaje bramki, wobec czego schodzą z boiska, choć ich bramkarz protestuje.

 

Podobne załatwienie sporów zasługuje na bezwzględne potępienie. Publiczność krakowska protestuje przeciw podobnemu lekceważeniu jej praw i niesmacznej, niesportowej taktyce przyjezdnych footbalistów. Cracovia musi poczynić odpowiednie energiczne kroki w Związku wiedeńskim i zastrzec przeciw podobnym praktykom gości wiedeńskich, dyskredytujących sport niemiecki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-08-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.