„CRACOVIA"-WARSZAWA — 10:1

Kraków oczekiwał z dużem zainteresowaniem przybycia „Polonii” warszawskiej. Echo dwóch pierwszych spotkań „Polonii" z „Pogonią" we Lwowie (4:2 i 5:2 mi korzyść warszawskiego klubu) zaostrzył to oczekiwanie. W międzyczasie zrewanżowała się „Pogoń" we Lwowie, bijąc „Polonię" w środę w stosunku 5:2. Również zawody „Polonii" z drużyną węgierską we Lwowie przy, sparzyły jej przegraną w stosunku 1:4.

 

Match wczorajszy „Cracovii" z „Polonią" był dowodem bezwzględnej wyższości krakowskiego klubu. Warszawska drużyna słabo kombinuje i ma technikę za mało precyzyjną, aby móc sprostać „Cracovii". Być może, że gdyby goście zostali w Krakowie i odpoczęli, uzyskali by lepsze rezultaty stosunek 10:1 jest przygniatającą klęską.

 

Po obfitym deszczu rozpoczęła „Cracovia" grę pod słońce, silnie atakując. W 15 minucie robi Kowalski bramkę po mistrzowsku głowa z korneru. Następuje szereg kornerów dla „Polonii”. W 32 min. strzela Poznański karnego. W 41 m. Kowalski po raz drugi z kornera robi świetnie gola głową.

 

Pierwsza polowa 3:0 na korzyść „Cracovii".

 

W drugiej połowie zdobywa Mielech w 5 minucie czwarty punkt dla „Cracovii". W 15 m. przedziera się atak „Polonii" przez obronę i piłka grzęźnie w bramce „Cracovii". Punkt pierwszy i ostatni dla Warszawiaków.

 

W 25 minucie wspaniale pakuje Mielech piłkę w bramkę „Polonii". Ten sam gracz z ogromną precyzyą zdobywa punkt szósty dla swego klubu w minucie 30. Siódmy punkt strzela świetnie Kowalski w 33 minucie. W dwie minuty później Prochowski podjeżdża i potężnym strzałem zdobywa gol ósmy. W 40 minucie Poznański uzyskuje punkt dziewiąty. Wreszcie koronując tę litanię Mielech nieodpartym strzałem w 48 m., zapewniając „Cracovii" punkt dziesiąty.

 

Pozatem padło na bramkę „Polonii" ze 30 potężnych strzałów, z których wiole bardzo niebezpiecznych odparł dzielny bramkarz „Polonii”.

 

Rezultat ostateczny 10:1 na korzyść „Cracovii".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.