Wielka afera w świecie wyścigowym.

Wiedeń, 27 czerwca.

Dyrekcya wiedeńskiego Jockey klubu cofnęła niedawno licencyę znanym jeźdźcom Nosalowi i Lazarowi, biorącym udział w biegach z przeszkodami. W związku z tem odebraniem licencyj przeprowadzono gruntowne badania wyników całego szeregu biegów z przeszkodami i steeplechases z ostatnich wyścigów; również dokonano ścisłej rewizyi książek giełdziarzy wyścigowych.

 

Wyszło bowiem na jaw, aż po biegach, których wyniki budziły poważne wątpliwości (zwycięstwa koni Szendro, Partnerka, Nalicz) szereg jeźdźców wyścigowych otrzymał od niejakiego Ludwika Husrinra znaczne sumy pieniężne.

 

Wskutek tego dyrekcya wiedeńskiego Jockei-klubu, w myśl paragr. 225 regulaminu wyścigowe. go (zakłady na rzecz dżokej w oszukańczych zamiarach) wykluczyła go z wszystkich torów wyścigowych monarchii. Ów p. Huszar był dawniej pomocnikiem giełdziarza wyścigowego, a potem redaktorem fachowego czasopisma „Sport'', którego wydawcą jest dawny właściciel stajni wyścigowej Aureli Foeld. W ostatnich czasach był on kierownikiem stajni wyścigowej „Goedimenes", poza którym to pseudonimem kryje się dawny wspólnik p. Akusiusa Horwatha, niejaki p. Paweł Korrnos, wydawca budapeszteńskiego czasopisma finansowego.

 

Dyrekeya wiedeńskiego Jockei-klubu doszła w toku śledztwa do przekonania, iż Huszar nie mógł dokonywać tych machinacyi na wyścigach na własną rękę; ma pokrycie bowiem znacznych kosztów, potrzebnych przy tych manipulacyach, musiał nakładać ktoś inny.

 

Prowadzone w dalszym ciągu śledztwo przyniosło niespodziewany skutek: Właściciel „Belafalvi menes" p. Bela Guttmann sprzedał nagle tatą swą stajnię nadporucznikowi bar. Taxie — jak się obecnie okazuje — wcale nie dobrowolnie.

 

Koń Szendroe, który pierwszy z owych trzech zaczął niespodziewanie odnosić zwycięstwa, nalew żal do stajni p. Guttmanna, a wiadomości nadeszło do dzienników wiedeńskich z Alag stwierdzają, iż wszystkim koniom z Belafalvi mens —w myśl postanowień regulaminu wyścigowego — odebrano prawo korzystania z biletów kolejowych, wskutek czego p. Guttmann zmuszony był zamknąć swą stajnię.

 

W kołach sportowych utrzymuja, iż w najbliższym czasie spodziewać się należy zamknięcie innych jeszcze stajni wyścigowych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.