Ślub znanego sportowca.

W dniu 20 kwietnia w kościele Św. Antoniego pobłogosławiony został związek małżeński p. Marji Bodytkówny z p. Janem Stanisławem Skrodzkim, kupcem i przemysłowcem, znanym w szerokich sferach sportu kołowego, wioślarskiego i myśliwskiego, oraz korporacyjnych, zdobywcą wielu rekordów cyklowych, a w szczególności znanym z przejechania w ciągu sezonu r. 1895 10795 kilometrów, za co na międzynarodowym turnieju turystów otrzymał I nagrodę, oraz wycieczek: Warszawa, Kraków, Cieszyn, Przerów, Wagram, Wiedeń, Praga Czeska, Szlan, Cieplice, Drezno, Lipsk, Berlin, Poznań, Kalisz, Warszawa,

co wynosi 2239 klm. w ciągu 35 dni; Warszawa, Nowe-Miasto, Opoczno, Piotrków, Sieradz, Kalisz, Konin, Kutno, Łowicz, Warszawa-wiorst 572 w ciągu niespełna 4 d.; Warszawa, Płock, Kutno, Łowicz, Warszawa-wiorst 267 w ciągu 18 godzin; Warszawa, Lublin, Bełżec, Żółkiew, Lwów, Przemysl, Nowy-Sącz, Bochnia, Kraków, Warszawa, a także uczestnikiem wyścigu: Warszawa, Kalisz, Warszawa, tudzież 100 wiorstowego wyścigu bez leaderów w 3 godz. 42 min. i b. wielu innych.

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 11-05-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.