„Polonia" - „Podchorążowie” 5:0.

Wczorajsze zawody piłki nożnej w Agrykoli, które zgromadziły stosunkowo liczną publiczność należały niewątpliwie do bardziej interesujących. Dowiodły bowiem, że popularna i stołeczna drużyna nietylko nie cofnęła się w kondycji w sezonie zimowym, lecz zyskała na zgraniu i rodzaju kombinacji, przeprowadzanych ataku. Zaznaczyć atoli należy, że miała do czynienia za stosunkowo słabym przeciwnikiem, którego wady streszczały się w braku zdolniejszych jednostek rozprężeniu ataku i niedostatecznej technice biegu i strzału grających.

Do porażki poza powyższym przyczynił się i bramkarz podchorążych,- który poza paroma szczęśliwemi chwytami uprawiał hazardowe oddalanie się od bramki na kilkadziesiąt kroków. Główne atoli przyczyny zwycięstwa leżały w nadwyraz planowej i mądrej grze ataku „Polonii”. Specjalnie w formie był Zantman II którego inicjatywa, tempo biegu, pomysłowe workowanie wysuwają na czole graczy warszawskich. Gdyby jeszcze nadmierne rwanie się do strzału zastąpił on częstszym centrowaniem, byłby to gracz na nasze stosunki bez zarzutu.

 

Niespodzianka była również gra lewego łącznika Hamburgera, który wykazał znaczne postępy w grze. Wymienić nadto należy Naskę środkowego z ataku i Dzika środkowego z pomocy. Pozostali mało mieli do roboty, gdyż strzałów do bramki „Polonii”, prawie nie było. Przebieg gry był następujący:

 

Sędzią był p. L. Pronaszko. Sędziował uważnie, czujnie i spokojnie.

 

Nowa Gazeta, 02-04-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.