Legioniści — akademicy.

Piękny dzień wiosenny i zapowiedź interesujących zawodów między drużynami: 5-go pułku Legjonów i akademików warszawskich sprowadził wczoraj na boisku Agrykoli kilkotysięczny zastęp publiczności, która zajęta trybuny, wszystkie loże i otoczyła bnisko zwartem koliskiem głów. Walce legionistów z reprezentuja akademików przyglądano się z niesłabnącem zainteresowaniem, witając grzmiącemi oklaskami każda „bramke" i szczeęliwsze momenty. Zwłaszcza dużo było legionistów wszystkich szarż z Piłsudskim na czele.

 

Pod względem sportowym „match” wypadł na korzyść legionistów; wygrali oni w stosunku 4:1, t. j zrobili 4 bramki warszawskim akademikom, podczas gdy tym ostatnim udało się raz wpędzić piłkę do braniki przeciwnika.

 

Drużyna Legionów miała silniejszy atak, zwłaszen w środku, i łącznik. Gra on żywo, przeprowadzaj kombinacje dyskretnie, podaje piłkę krótko i celowo, i, co najwalniejsza, pracuje tylko na jednej połowie boiska: miedzy bramką przeciwnika a środkiem. Gdy piłka, zbliża się do ich bramki, atak zostaje po środku, oddając prowadzenie jej pomocy i obronie, sam zaś gotów jest do porwania piłki scentrowanej z powrotem i przeprowadzenia jej ku bramce przeciwnika, proc której przez to znajduje się bardzo szybko. Atak zaś akademików doganiać go musi przez całą długość boiska. Akademicy nie byli pewni w zgraniu. Sędzią był p. H. Jeziorowski.

 

Kurjer Warszawski, 10-04-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.