Międzynarodowy meeting awiatyczny we Wiedniu.

Wiedeń, 4 lipca.

Onegdaj zakończył się tu międzynarodowy konkurs lotniczy. W konkursie tym wzięło udział wielu światowych pilotów, jak Konechel, Saros, Stiploschek, Bier i wielu innych.

 

Lwią część nagród zdobyli cudzoziemcy, austryackim lotnikom przypadły w udziale nieliczne, drobne odznaczenia.

 

 

Na częste te niepowodzenia austryackich lotników składają się dwie przyczyny: Brak odpowiednich sił awiatycznych, cywilnych (lotnikom wojskowym w zawodach publicznych nie wolno uczestniczyć. Przyp. Red.) z drugiej zaś strony za słaby przemysł awiatyczny w Austryi. Aeroplany austryackiej budowy nie przedstawiają zbyt wielkiej wartości a przedewszystkiem nie nadają się do lotów szybkich i długotrwałych. W czasie takich lotów trafiają się częste defekta w motorze, które mogą pociągnąć za sobą większe ofiary w ludziach. Jedynie z austryackich fabryk to „Daimler" (znana firana automobilowa) może wejść w rachubę. To ta wojskowość posiada jedynie „Daimlery" i aeroplany fabryk zagranicznych, a głównie francuskich (Farmann, Bleriot).

 

Z tego też powodu dzienniki wiedeńskie wzywają do lepszej organizacyj przemysłu awiatycznego w Austryi.

 

Wyniki zawodów następujące:

 

Nagrodę miasta Wiednia: w locie na czas zwyciężył Stiploschek, (Niemcy), 2. Sparmann; na wysokość (nagroda ministerstwa robót publicznych) 1. Bier, 2. Hirth; (obaj Niemcy), na szybkość (nagroda miasta Wiednia) Garros, Prevost i Gilbert (wszyscy Francuzi), podzielili między siebie pierwsze trzy nagrody; czwarty Hirth.

 

Szybkość wzbicia się w powietrze (nagroda ministerstwa wojny) 1. Garros, 2. Gilbert, 3. Legagneux; wszyscy Francuzi.

 

Międzynarodowy match na szybkość (nagroda Schichta) 1. Lossl (Niemcy) 2. Garros, 3. Hirth.

 

Austryacki match na szybkość. Dopuszczeni wyłącznie austryaccy lotnicy. 1. Sparmann, 2. Konschel, 3. Withmann.

 

Naogół największą kwotę zdobył Sparmum (Austrya) 12.790 koron (tylko z tego powodu, te zdobył nagrody w wyłącznie austryackich konkursach). Drugi Garros (Francja) 11.351 K. Trzeci Biec (Austrya) 11.000 kor. Czwarty Lossl (Niemcy) 9.022 kor. Piąty Gilbert (Francja) 9.101 kor.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 07-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.