Logowanie

Nowy

Sport

Ze sportu.

 

Wczorajsze zawody w piłkę możną zakończyły się rezultatem 8 do 4 na korzyść „Minerwy”. Podnieść należy znakomitą grę obrońców i bramkarza „Minerwy”, którzy z wielką brawurą odpierali najśmielsze ataki nieprzyjacielskie.

 

Kurjer Poznański, 21-07-1916

 

Zawody pływackie.

 

Staraniem sekcyi wioślarskiej akad. Związku sportowego, a przy wydatnej pomocy władz wojskowych, odbyły się wczoraj w pływalni Parku Krakowskiego zawody pływackie i popisy w skokach. Zaliczyć je należy do najudatniejszych tego rodzaju widowisk sportowych w Krakowie, tak pod względem organizacyjnym, jak również udziału pierwszorzędnych pływaków z Wiednia, Pragi, Budapesztu, Lwowa i Krakowa, dalej z Karlsbadu, Poli i Mor. Ostrawy.

Czytaj więcej: Zawody pływackie.

Zgon słynnego konia wyścigowego.

 

W Kolonii, skutkiem wypadku, złamał sobie nogę jeden z najlepszych niemieckich koni wyścigowych, Saphir, własność bar. Oppenheima, wobec czego musiano go zastrzelić. Saphir w ciągu swej piętnastoletniej karyery zdobył dla swego właściciela 221.900 marek, dzieci zaś jego wygrały ogółem 4 i pół miliona marek.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1916

 

Zawody pływackie.

 

Sekcya wioślarska akad. Związku sportowego organizuje w niedzielę, 16 b. m., o godz. 3 po południu, zawody pływackie w pływalni w Parku Krakowskim. W skład programu wejdą wyścigi na 100 metrów, wyścig rozstawny, wyścig pań, skoki juniorów, skoki popisowe, oraz popisy w ratowaniu tonących. Zawody zapowiadają się bardzo interesująco ze względu na liczny udział pływaków z Krakowa, Wie-dnia Pragi i t. d.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-07-1916

 

Match. Łódź-Warszawa w Agrykoli 11 czerwca r. b.

 

Dzięki sprężystości prezydyum Sekcyj Gier Ruchomych Warsz. Koła Sportowego w osobach ks. Michała Woronieckiego, dr. Teodora Drabczyka, inż. Henryka Pągowskiego i Wiktora Lilpopa, została sprowadzona drużyna reprezentacyjna łódzka, która dnia 4 b. m. rozegrała match piłki nożnej z reprezentacyą warszawską. Gra zakończona zwycięstwem Warszawy w stos. 4:2, prowadzona była w ostrym tempie i obfitowała w ciekawe momenty, bezstronnie oceniane przez licznie zgromadzoną publiczność. Sędziował p. H. Jeziorowski. W drużynie warszawskiej wyróżnili się pp.: Gebethner I, Skarżyński i Grabowski. Fut. Z. Sykulski.

Czytaj więcej: Match. Łódź-Warszawa w Agrykoli 11 czerwca r. b.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.