Logowanie

Nowy

Sport

Otwarcie wojennego sezonu footbalowego

Zawierucha wojenna wstrząsnęła do głębi sportem krakowskim. Prawie wszyscy starsi członkowie klubów pierwszorzędnych Krakowa a wiec Cracovii i Wisły, jak również i drużyn drugorzędnych powołani zostali pod bron lub też dobrowolnie wstąpili w szeregi Legionów. Z pierwszych drużyn Cracovii i Wisty nie pozostał ani jeden gracz. Wskutek takiego stanu rzeczy, kluby sportowe musiały zawiesić swe czynności. Przez cały rok nie rozgrywano w Krakowie żadnych zawodów sportowych, gdy tymczasem we Wiedniu, Budapeszcie i w innych miastach Austryi odbywają się co tygodnia matche footbalowe. Sportowcy polscy musieli więc porzucić swą ulubioną rozrywkę fizyczną,czasami tylko sportowcy-legioniści rozgrywali nad Nidą, w Piotrkowie i w innych miastach stacyjnych, zawody footbalowe, a nawet — jak wiadomo — powstała w brygadzie Piłsudskiego drużyna footbalowa. W Krakowie natomiast sport przez pierwszy rok wojny zupełnie zamarł. —Wszelkie próby wskrzeszenia go nie udawały się.

Czytaj więcej: Otwarcie wojennego sezonu footbalowego

Sport w Legionach

 

MATCH FOOTBALOWY KAWALERYA—ARTYLERYA rozegrały w dniu 18 b. m. obie kadry wyżej wymienionych oddziałów. Wprawdzie nasi (artylerzyści) wygrali w stosunku 3:5 (połowa 1:5) ale trzeba przyznać, że kawalerya o ile nie równo to z pewnością lepiej grała niż artylerya, mając za sobą 3 dni trainingu, podczas gdy nasi już blisko dwa miesiące trenowali. Publiczności zebrało się b. dużo, ale prawie wszystko umundurowani, między którymi znajdowało się kilku oficerów. Po stronie artyleryi grali b. dobrze w obronie

Czytaj więcej: Sport w Legionach

Zakaz urządzania wyścigów.

Stokborm 12-go lipca. (P. A. T.)—Władze niemieckie zakazały urządzania wyścigów z przeszkodami i handicapami w całych Niemczech.

 

Kurjer Warszawski, 13-07-1915

Turniej zapaśników

 

 „Bez przerw, aż do rezultatu”, jak głosił program, miała trwać powtórna decydująca walka pomiędzy najlepiej wyszkolonymi zapaśnikami Angelescu i Szulcem.

Żywo prowadzone spotkanie, pomimo istotnych wysiłków siły i zręczności, przez cała godzinę nie dało rezultatu.

Wobec tego „jury" zdecydowało w dalszym ciągu walkę prowadzić na punkta, t. j. uzależnić zwycięstwo od dwukrotnego przeprowadzenia zapaśników do parteru.

Czytaj więcej: Turniej zapaśników

Wianki na Dynasach w dniu 23 czerwca r.b.

 

W uroczystościach świętojańskich przyjęli udział cykliści warszawscy, którzy okazale wystąpili, tworząc kwiatowy korowód na rowerach. Nagrody otrzymali: l-szą —bracia Szymczykowie, ll-gą — Wyczółkowski, lll-cią — Porczyński.

Świat, 3/9-07-1915

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.