Logowanie

Nowy

Sport

Losy cyklistów-turystów.

 W dn. 16 lipca r. b. wyruszyło na rowerach z Warszawy do Paryża 4 członków T. C. W. pp kapitan Zd. Budziszewski, Fel. Wojtkiewicz, Mar. Fuks i Henr. Herbst.

 

W dn. 31 tegoż miesiąca zaskoczyła ich wojna w Eisenach w Niemczech, poczem wszelki ślad za wycieczkowiczami zaginął.

 

Pomimo zasiąganych informacyi przez Komitet T. C. W. w konsulatach, i ambasadach żadnej wiadomości nie otrzymano, dopiero przedwczoraj nadeszły listy, donoszące, iż wszyscy uczestnicy wycieczki są zdrowi i zatrzymani zostali jako jeńcy w twierdzy Ehrenhrasteln, pod Koblencyą, nad Renem, gdzie przebywać będą, aż do ukończenia wojny.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 25-10-1914

Zawody w piłkę nożną.

W niedzielę 18 bm. odbędą się zawody w piłkę nożną między I. Drużyną Pogoni, a II drużyną Warty. Początek gry o godz. pół do 3 na boisku przy dawniejszej bramie wildeckiej. Punkt zborny dla członków Towarzystwa Pogoni o godz. 23/4 w szatni. Czołem!

Zarząd.

 

Kurjer Poznański, 17-10-1914

Wyścigi cyklistów i motocyklistów.

 

Umiejętnie ułożony program wyścigów, które odbędą się w nadchodzącą niedzielę, dn. 27 b. m. wzbudzi, duże zainteresowanie pośród miłośników sportu cyklowego, jak również udział najlepszych jeźdzców torowych pp. Teela, Grochowskiego, Kamo, Boguszewskiego, Kubika, Kłopotowskiego na czele z p. Franciszkiem Szymczykiem, który i tym razem ubiegać się będzie o palmę pierwszeństwa.

 

Do wyścigu, składającego się z 3 biegów o Wielką nagrodę Polskiego Komitetu Sanitarnego, zapisali się wszyscy najlepsi cykliści.

Czytaj więcej: Wyścigi cyklistów i motocyklistów.

Ze sportu footballowego.

Mimo wojny europejskiej w wielkich centrach sportowych Austro-Węgier i Niemiec rozgrywają miedzy sobą kluby sportowe zawody footballowe. W ubiegłą niedzielę odbył się we Wiedniu match miedzymiastowy Berlin—Wiedeń, w Budapeszcie zaś Między, Austryą a Węgrami. Pierwszy zakończył się zwycięstwem Wiedeńczyków 5:1, drugi bez rozstrzygnięcia 2:2.

 

Zawody urządzone były ku uczczeniu imienin cesarza, a czysty dochód przypadł w równych częściach na cele „Czerwonego Krzyża" Austro-Węgier i Niemiec.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-10-1914

Wyścigi cyklistów i motocyklistów.

Bilety na wyścigi, odbyć się mające w najbliższą niedzielę, dn. 20 b. m., na torze dynasowskim, nabywać można w Kancelaryi Tow. - Dynasy, tel. 9-12.

 

Całkowity dochód z wyścigów przeznaczono na korzyść Polskiego Komitetu Sanitarnego.

 

Bilety numerowane, zamówione telefonicznie, będą odsyłane do domów.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 18-09-1914

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.