Logowanie

Nowy

Sport

Turniej szachowy w Warszawie

 

W Warszawie ukończono urządzony przez tamtejszy klub szachistów turniej szachowy. Dwie pierwsze nagrody przyznano do podziału Rubinsteinowi i Łowskiemu, którzy zdobyli po 9 punktów na 12 partyi. Trzecią nagrodę otrzymał amator Kleczyński.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 7 kwietnia 1916

Zawody w piłkę nożna

pomiędzy 1. drużyną klubu sportowego „Stella” z Gniezna a I. drużyną klubu sportowego „Warta” z Poznania odbędzie się w przyszłą niedzielę, dnia 23. bm. po południu o godzinie 21/2 w Gnieźnie na boisku przy wieży wodociągowej.

 

Kurjer Poznański, 22-01-1916

Wyścigi cyklistów

 

W niedzielę dnia 17 b. m. odbędą się na torze w parku gier K. S. Cracovia wyścigi rowerowe. Pierwsze zawody cyklistów na torze w Krakowie, które od były się d. 3 b. m. wzbudziły tak wielkie zainteresowanie wśród publiczności, że zarząd klubu zdecydował się na ponowne urządzenie wyścigów.

Czytaj więcej: Wyścigi cyklistów

Zamkniecie toru wyścigowego w Krakowie

 

Pisma sportowe donoszą, ze krak. Tow. między, narodowych wyścigów oddało gminie m. Krakowa do dyspozycyi wydzierżawiony na Błoniach tor wyścigowy. Przypominają zarazem, że blizko ćwierć wieku na tym torze odbywały się wyścigi.

Otwarto je d. 28 czerwca 1891r., a pierwsze zwycięstwo odniósł i nagrodę Krakusa zdobył koń

Czytaj więcej: Zamkniecie toru wyścigowego w Krakowie

Austrya-Węgry.

Zawody footballowe, rozegrane onegdaj między obu państwami monarchii we Wiedniu, zakończyły się zwycięstwem drużyny austryackiej 4:2. Sprawozdawcy wiedeńscy podnoszą, iż obie drużyny stały na wysokości lep, szych drużyn drugoklasowych. Szczególnie Węgrzy sprawili wielkie rozczarowanie.

Czytaj więcej: Austrya-Węgry.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.