Sport

Wczorajsze wyścigi krakowskiego klubu Cyklistów i Motorzystów, na boisku „Cracovii” zgromadziły liczną publiczność, tak bardzo pozbawioną w dzisiejszych czasach wszelkich rozrywek sporstowych. Mimo grożącego co chwila deszczu, przed trybunami roiło się od ujmujących i jak zwykle, wystrojonych Krakowianek oraz towarzyszących im panów przeważnie synów Marsa. Gdzieniegdzie tylko przewinęła się marynarka, żakiet lub paltot. Oczekiwano z niecierpliwością pierwszych biegów i zapowiedzianych atrakcyj, jak biegu pań i "teściowych”. Publiczność bawiła się swobodną rozmową

na torze K. S. Cracovia urządza w niedzielę dnia 6 b. m. o g. 4 popoł. krakowski klub cyklistów-motorzystów, z których połowę czystego dochodu przeznacza na rzecz funduszu na wdowy i sieroty po poległych bohaterach w obecnej wojnie. W program wyścigów wejdzie bieg o mistrzostwo toru, w którym startować będą najlepsi jeźdźcy austryaccy. Wpisy dobiegów przyjmuje oraz wszelkich wyjaśnień udziela p . Weissmann wł. składu rowerów ul. Szewskal. 13, najdalej do piątku dnia 4 b. m. wieczór.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 4 sierpnia 1916

 

Dnia 30 lipca odbył się] w Białej match footbalowy „Szczerbca" ze „Szturmem". Gra była nadzwyczaj interesująca, prowadzona.w żywem tempie. Mimo, że wielu graczy znajduje się w walce z nieprzyjacielem, znalazło się jeszcze kilka dobrych sił footbalowych.

 

Wynik matchu był 5: 1 na korzyść „Szczerbca".

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-08-1916

 

urządza w niedziele dnia 6 b. m. o g. 4 popoi. krakowski klub cyklistów-motorzystów, z których połowę czystego dochodu przeznacza na rzecz funduszu na wdowy i sieroty po poległych bohaterach w obecnej wojnie. W program wyścigów wejdzie bieg o mistrzostwo toru, w którym startować będą najlepsi jeźdźcy austryaccy. Wpisy do biegów przyjmuje OM wszelkich wyjaśnień udziela p. Weissmann wł. składu rowerów ul. Szewska" 13, najdalej do piątku dnia 4 b. m. wieczór.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-08-1916

 

 

Wczorajsze zawody w piłkę możną zakończyły się rezultatem 8 do 4 na korzyść „Minerwy”. Podnieść należy znakomitą grę obrońców i bramkarza „Minerwy”, którzy z wielką brawurą odpierali najśmielsze ataki nieprzyjacielskie.

 

Kurjer Poznański, 21-07-1916

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.