Sport

Bezwstydna niekarność niektórych drużyn wiedeńskich jest typowym zjawiskiem. Dopóki sędzia popełnia najgorsze błędy, jak wczoraj, na ich korzyść, jest dolarze — z chwilę, kiedy, cośkolwiek im Się nie podoba, schodzą natychmiast z placu. Rozprzężenie w Związku wiedeńskim musi być znaczne, jeśli takle zachowanie się drużyn wiedeńskich jest na porządku dziennym. Na dobro Cracovii trzeba zapisać, że mimo przyznanych przez sędziego p. Auera w sobotę niesłusznie bramki gościom, grała bowiem dalej.

W lotniczej służbie między Filadelfią a Nowym Jorkiem, jeden z lotników osiągnął nowy rekord: przebył on tę przestrzeń w ciągu 43 minut. Odpowiada to zatem przeciętnej szybkości 196 kilometrów na godzinę.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 06-08-1918

Wczorajsze zawady, poprzedzone oficyalnem przeproszeniem gracza Cracovii przez kapitana Germanii za wczorajszy wybryk, przyniosły tej ostatniej całkowity pogrom.

 

Mimo, iż Cracovia niemogła rozwinąć tempa z powodu błota, to jednakowoż gra była prowadzona ze strony drużyny miejscowej chwilami z furyą prawdziwą. Przebieg zawodów prócz gwałtownej „pogadanki" na końcu meczu między graczem Cracovii i niekarnym graczem Germanii, która zakończyła się wykinezeniem słusznem obu graczy, był na ogół poprawny. Trzeba przyznać, że p. Obrubański, jako sędzia, znakomicie prawadził grę tak, że nawet niekarna drużyna Germanii nie mogła protestować. Należałoby też przestrzegać, aby w przyszłości sędziostwo spoczywało zawsze w wytrawnych rękach, bez czego dojść musi zawsze do scen podobnych, jak to się stało w sobotę.

„Rudolfshuegel", który yozegra w sobotę 3 i w niedzielę 4 sierpnia dwa matche z „Cracovią" jest obecnie jedną z najsilniejszych drużyn Austro,Węgier. Prasa, wiedeńska twierdzi, ie „Rudolfsbutger odegra w sporcie austryackim tę samą rolę, co „M. T. K." w sporcie węgierskim. O wysokiej klasie graczów wiedeńskich dać może pojęcie publiczności krakowskiej środkowy napastnik Necas, który tego roku jut dwukrotnie grat w Krakowie. Poza nim zasługują na wyróżnienie prawe skrzydło i oba łączniki, słynny Prohaska, środkowy pomocnik i znakomity bramkarz Wiśniewski. „Rudolfshuegel" grał już w r. 1910 w Krakowie i zwyciężył wtedy dwukrotnie 3:2 i 6:0. Matche nadchodzące obudziły w Krakowie dawno (nie spotykane zainteresowanie, gdyż publiczność krakowska doskonale jest poinformowana o klasie Wiedeńczyków.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-08-1918

Wczorajsze zawody obfitowały w zbyt wiele nacisku „fizycznego" zwłaszcza ze strony gości, którzy chcieli wyrównać wczorajszy niedobór.

 

W 20 minucie Wacker „sforsował" obrone Cracovii i zdobył pierwszego i ostatniego gola. W drugiej połowie burza chwilowo przerwała zawody, podjęte na nowo dały w 21 minucie świetny strzał Kałuży i w 30 m. goal ze strzału wolnego przez Poznańskiego.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.