Logowanie

Nowy

Sport

Biały – szampionem bokserskim.

 

W czasie świąt wielkanocnych odbył się w Hawannie match bokserski między dotychczasowym szampionom bokserskim murzynem Jack Johnsonem a cowboyem Wiliamem Wiliardem z Texas. Od początku walki widzowie stali po stronie Wiliarda, i kilkakrotnie wpadło kilku widzów na arenę, aby obić murzyna za nieprawidłowe ciosy. Walka trwała stosunkowo za długo; Johnson od początku skazany był na obronę — nie atakował, lecz jedynie odpierał gwałtowne ataki cowboya. Dopiero w 26 złożeniu zwyciężył Wiliard przez „enodc onck". Na widok tego zawyło 15.000 widzów z radości. Ogrzykom nie było końca. Rozentuzyazmowani widzowie wpadli na scenę i na rękach zaniesiono go do hotelu. Wiliard stał się obecnie najpopularniejszym człowiekiem w Ameryce.

Czytaj więcej: Biały – szampionem bokserskim.

Losy cyklistów-turystów.

 W dn. 16 lipca r. b. wyruszyło na rowerach z Warszawy do Paryża 4 członków T. C. W. pp kapitan Zd. Budziszewski, Fel. Wojtkiewicz, Mar. Fuks i Henr. Herbst.

 

W dn. 31 tegoż miesiąca zaskoczyła ich wojna w Eisenach w Niemczech, poczem wszelki ślad za wycieczkowiczami zaginął.

 

Pomimo zasiąganych informacyi przez Komitet T. C. W. w konsulatach, i ambasadach żadnej wiadomości nie otrzymano, dopiero przedwczoraj nadeszły listy, donoszące, iż wszyscy uczestnicy wycieczki są zdrowi i zatrzymani zostali jako jeńcy w twierdzy Ehrenhrasteln, pod Koblencyą, nad Renem, gdzie przebywać będą, aż do ukończenia wojny.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 25-10-1914

Ze sportu footballowego.

Mimo wojny europejskiej w wielkich centrach sportowych Austro-Węgier i Niemiec rozgrywają miedzy sobą kluby sportowe zawody footballowe. W ubiegłą niedzielę odbył się we Wiedniu match miedzymiastowy Berlin—Wiedeń, w Budapeszcie zaś Między, Austryą a Węgrami. Pierwszy zakończył się zwycięstwem Wiedeńczyków 5:1, drugi bez rozstrzygnięcia 2:2.

 

Zawody urządzone były ku uczczeniu imienin cesarza, a czysty dochód przypadł w równych częściach na cele „Czerwonego Krzyża" Austro-Węgier i Niemiec.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-10-1914

Zawody w piłkę nożną.

W niedzielę 18 bm. odbędą się zawody w piłkę nożną między I. Drużyną Pogoni, a II drużyną Warty. Początek gry o godz. pół do 3 na boisku przy dawniejszej bramie wildeckiej. Punkt zborny dla członków Towarzystwa Pogoni o godz. 23/4 w szatni. Czołem!

Zarząd.

 

Kurjer Poznański, 17-10-1914

Wyścigi cyklistów i motocyklistów.

 

Umiejętnie ułożony program wyścigów, które odbędą się w nadchodzącą niedzielę, dn. 27 b. m. wzbudzi, duże zainteresowanie pośród miłośników sportu cyklowego, jak również udział najlepszych jeźdzców torowych pp. Teela, Grochowskiego, Kamo, Boguszewskiego, Kubika, Kłopotowskiego na czele z p. Franciszkiem Szymczykiem, który i tym razem ubiegać się będzie o palmę pierwszeństwa.

 

Do wyścigu, składającego się z 3 biegów o Wielką nagrodę Polskiego Komitetu Sanitarnego, zapisali się wszyscy najlepsi cykliści.

Czytaj więcej: Wyścigi cyklistów i motocyklistów.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.