Logowanie

Nowy

Sport

Wyścigi cyklistów

 

W niedzielę dnia 17 b. m. odbędą się na torze w parku gier K. S. Cracovia wyścigi rowerowe. Pierwsze zawody cyklistów na torze w Krakowie, które od były się d. 3 b. m. wzbudziły tak wielkie zainteresowanie wśród publiczności, że zarząd klubu zdecydował się na ponowne urządzenie wyścigów.

Czytaj więcej: Wyścigi cyklistów

Austrya-Węgry.

Zawody footballowe, rozegrane onegdaj między obu państwami monarchii we Wiedniu, zakończyły się zwycięstwem drużyny austryackiej 4:2. Sprawozdawcy wiedeńscy podnoszą, iż obie drużyny stały na wysokości lep, szych drużyn drugoklasowych. Szczególnie Węgrzy sprawili wielkie rozczarowanie.

Czytaj więcej: Austrya-Węgry.

Zawody sportowe.

Wczorajsze zawody sportowe, urządzone na rzecz wdów i sierót po poległych żołnierzach polskich staraniem oficerów i żołnierzy garnizonu krakowskiego i gimnazyum III a pod protektoratem ekscelencyj p. Amalii Kuk, miały niezwykle. zajmujący przebieg. Przed licznymi widzami przesunęły się wszystkie rodzaje pięknego sportu —lekkiej atletyki. Poszczególni uczestnicy zawodów wykazali — mirro braku należytego trenningu — wcale dobrą technikę i rutynę. Najbardziej emocyonującym punktem zawodów był skok w zwyż o tyczce ; zwycięsca w tej konkurencyi osiągnął przeszło 3 m.

Czytaj więcej: Zawody sportowe.

Wyścigi cyklistów i motorzystów

odbędą się na arenie Klubu „Cracowia” w dniu 3 października br. przy zwykłym programie, który zostanie osobno ogłoszony afiszami. Do biegów zgłosiło się kilka pań więc program ulegnie zmianie i osobny bieg dla pań się urządzi. Czysty dochód na Tow. Czerwonego Krzyża. Zgłoszenia do biegów przyjmuje skład rowerów przy ul. Szewskiej L. 13.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-09-1915

Zawody sportowe

 

Jedną z głównych atrakcyi zawodów sportowych i gimnastycznych, które odbędą się dnia 10 b. m. pod protektoratem Jej Eksc. JW . Panii Amallii Kukowej, będzie match footballowy. Spotka się drużyna wojskowa z „Cracovią”. Wnioskując z zawodów, które odbyły się przed niedługim czasem, będzie to spotkanie obfitujące w ciekawe i emocyonujące momenty. Drużyna wojskowa składa się przeważnie z pierwszoklasowych graczy wiedeńskich, praskich i budapeszteńskich.

Czytaj więcej: Zawody sportowe

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.