Sport

Zakończenie turnieju. Mistrzostwo zdobył p. Eugeniusz Krzemieniecki, 2 i 3-cie miejsce po kolei zajęli pp. W. Rutkowski i Strzeszewski. Zawody prowadził superarbiter prof. Mischaux.

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 10-03-1917

We wczorajszych zawodach gry w piłkę nożną I. drużyn „Warty” i „Unji” zwyciężyła drużyna „Unji” zdobywszy 2 bramki, nie tracąc żadnej. Rezultat do przerwy 1:0.

 

Kurjer Poznański, 06-03-1917

 

W niedzielę dnia 18 b. m o godz. 3 po południu odbędą się na ślizgawce w Parku Krakowskim zawody łyżwiarskie z następującym programem: l. Wyścigi: 1) Wyścigi młodzieży (8— 10 letnich), 2 krążenia 300 m.; 2) Bieg młodzieży szkolnej, 3 krążenia 400 m.; 3) Bieg młodzieży szkół średnich, 5 okrążeń 760 m.; 4) Bieg pań, 2 krążenia 300 m.; 5) Bieg podoficerów i żołnierzy, 10 okrążeń 1.000 m.; — II. Bieg mistrzowski: Bieg pojedynczo, bieg parami, bieg grupami.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18 lutego 1917

Bajeczną wprost szybkość chce osiągnąć amerykański wynalazca przy pomocy zbudowanego przez siebie aparatu, który właśnie zgłosił do opatentowania. Część podstawową tego aparatu, nazwanego technicznie„jednokołowcem motorowym z wirownicą“, tworzy koło o promieniu czterometrowym, oraz wirownica, obracająca się z szybkością 3000 obrotów na minutę. Poniżej znajduje się motor i

 

wypadł nieco lepiej z pięciu reprezentantów naszych wyższych uczelni, zawodnicy: w szk. Rolniczej w szk. Handlowej zupełnie nie potrafili osiągnąć bardzo zresztą łagodnego tempa biegu. Wygrała bez walki „w szk. Ogroniczą” Reprezentant Politechniki mający dobre drugie miejsce biegu nie skończył (!) Drugą nagrodę otrzymał Uniwersystet (p. Piątkowski). Reszta odpadła.

 

Przegląd Poranny, 01-02-1917

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.