Sport

Zawody w piłkę nożną między drugiemi i trzeciemi drużynami klubów sportowych „Warta” i „Unja” odbędą się w jutrzejszą niedzielę popołudniu o godz. 3. na boisku przy dawniejszej bramie wildeckiej.

 

Kurier Poranny, 22 października 1916

Niedzielne zawody w piłkę nożną rozegrane w Ostrowie pomiędzy I. drużyną klubu sport. „Posnania” z Poznania a I. Drużyną klubu sport. „Ostrovia” z Ostrowa zakończyły się rezultatem 5:1 bramek na korzyść „Posnanii”.

 

Kurjer Poznański, 18-10-1916

 

Wrotnisko „Tunel” dziś rozpoczyna sezon zimowy. Na instruktora zaangażowany został znany wrotkarz p. K. Kamiński. Podczas wieczorów przygrywać będzie orkiestra pod dyrekcją p. Jana Thiela.

 

Przegląd Poranny, 14-10-1916

 

 

Wczoraj rozegrane zostały najciekawsze matche footballowe w Austryi. A mianowicie Waff walczył w Pradze przeciw Slavii, w Budapeszcie zaś Rapid przeciw węgierskiej mistrzowskiej drużynie Mtk.

Dzień sportowy szkół polskich wyznaczony pierwotnie na 15 b. m. ze względu na trwające deszcze i niepogodę odroczony został do niedzieli 22 b. m.

 

Zapisy napływają licznie zwłaszcza spośród słuchaczów wyższych uczelni, kursów rolniczych i handlowych oraz młodzieży szkół średnich.

 

Przegląd Poranny, 14-10-1916

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.