Logowanie

Nowy

Sport

Popis gimnastyczny

 

W uzupełnieniu sprawozdania naszego matchu basquet – bull’owego d. 9 b. m. zaznaczamy, że zwycięstw odniosła partja szkoły im. Mikołaja Reja „Wisła 1” w stosunku 7 :2.

Kurjer Poranny, 12-05-1915

Wyścigi konne.

Dziś drugi dzień wyścigów konnych na polu Mokotowskim. Odbędzie się tylko sześć gonitw z sumą nagród rb. 5.700, o które ma się ubiegać 17 zapisanych wczoraj koni.

 

Totalizator czynny nie będzie.

 

Początek wyścigów o godz. 4 po południu.

 

Kurjer Poranny, 06-05-1915

Zasady szermiercze.

 

 

Jutro o godz. 9 wiecz. w sali naszej na Dynasach odbędą się zawody szermiercze członków naszego Towarzystwa, na które najuprzejmnej Sz. Panów zapraszamy.

 

Bilety dla członków i ich rodzin wydaje codziennie kancelarja Towarzystwa w godzinach wieczornych.

 

Kurjer Poranny, 06-05-1915

 

 

Z Koła sportowego

Po chwilowo przygasłym wskutek warunków ogólnych ruchu „Koło sportowe" rozpoczyna sezon wiosenny pod znakiem wytężonej pracy, nie tyle ogólno-sportowej, lecz może wdzięczniejszej bo usiłującej ogarnąć i ześrodkować te wszystkie zaczątki, jakie na naszym, niedostatecznie podatnym, gruncie osiągnąć dotychczas zdołano. Nad wytworzeniem mianowicie łożyska sportowego, nad ujednostajnieniem prądów w podstawowem wychowaniu fizycznem i nadaniom im właściwego kierunku — pracuje zarząd sekcji gier ruchowych, obejmującej liczną młodzież szkolna, której racjonalny rozwój fizyczny — tak u nas zaniedbany – leżeć winien na sercu rodziców, wychowawców i całego społeczeństwa.

Czytaj więcej: Z Koła sportowego

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.