Sport

Cracovia: Sturm — 8 : 0. Cracovia: Sturm-Lipnik — 6:1.

Dwudniowe zawody sportowe na bolku Cracovii zgromadziły olbrzymie tłumy, stęsknione za grą w piłkę nośną. Ostatnie wypadki uniemożliwiły przyjazd drużyn wiedeńskich, tembardziej czeskich. Trzeba było poprzestać na materyale, który był pod ręką.

Z Paryża donoszą: Lotnik porucznik Casale na aparacie swym „Serie” pobił dotychczasowe rekordy wysokości, wzniósłszy się na wysokość 9.333 m.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 31-05-1919

Austryacki lotnik wojskowy por. Mayrerd stworzył nowy rekord lotniczy, wykonując w locie do wysokości 600 metrów w 67 minutach 318 zwrotów i kozłów a la Pegoud. Dotychczasowy rekord wynosił 300 ewolucyi w 66 minutach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-03-1919

Boisko tenisowe zostało otwarte. Zamówienia godzin do gry przyjmuje kancelarya „Sokoła” od g. 6 do 8 wiecz.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 01-05-1919

Siłacz z siłaczką w walce wytrwali,

Ona go wali, on ją też wali,

Choć sobie wzajem gruchoczą kości,

Walczą, by głupich zabawić gości.

Muchy, 19-10-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.