Sport

Przebieg zawodów nie odpowiedział oczekiwaniom. Cracovia grała poniżej swej klasy, a według orzeczenia jednego z młodszych obywateli Zwierzyńca „jałowo". Pogoń nadrabiała swe braki techniczno siłą, przedewszystkiem dużą ruchliwością. Z rozpoczęciem gry atakowała Cracovia, — obydwie drużyny walczyły zrazu o pierwszeństwo, by zapisać jaknajwiększą ilość faulów na swój rachunek, których niewielka nadwyżka przypadła na rzecz gości lwowskich. W trzydzietsej minucie pada pierwszy goal strzelony przez Kałużę.

Uwagi nasze co do wartości i poziomu gry lwowskiej Pogoni znalazły dosadne uzasadnienie w jej ostatnich spotkaniach. Wyjątkowo dobra i wybitnie szczęśliwa gra Pogoni przeciw Cracovi we Lwowie nie usprawiedliwiała jeszcze do wysunięcia lwowskiej drużyny na czoło footbalu polskiego.

Przeszło 20 tysięcy widzów zgromadziło się na boisku Wacu, by wreszcie po długiej przerwie radować się zwycięstwem swej drużyny. Drużyna Austrgi składała się z 9 graczy Rapidu, Brandweinera (Wac) w bramce i Popowicza (amatorzy) w obronie. Z recenzyi wiedeńskich dzienników wynika, że Węgrzy nie grali tak źle, by zasłużyli na przegraną - wybitną rolę grało tu zdaje się szczęście.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1919

Nie wiemy faktycznie jaki wydać sąd o tem spotkaniu. Zapowiadano bowiem przyjazd drużyny Czarnych, która przegrała ostatnio we Lwowie w spotkaniu z Makkabią a na boisku tej ostatniej graczy Czarnych nie widzieliśmy. Przyjechało wprawdzie jedenastu graczy ze Lwowa, którzy co prawda przez 90 minut „uganiali" na „udeptanej ziemi" i „podbijali" piłkę na wsze strony, nie dziwiąc się nawet, że nie idzie ona w kierunku, w którymby „gracze" lwowscy pragnęli. Makkabi grała poniżej swej klasy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1919

Wycieczka Pogoni do Krakowa i Łodzi nie przyniosła wawrzynów obecnej faworytce Lwowa. Nierozegrana z tut. Makkabią i porażka w Łodzi osłabiły bardzo silnie stanowisko Pogoni w footbalu polskim.

 

Pogoń grała wprawdzie w Łodzi bez swego bramkarza, lecz to przecież, nie miało faktycznego wpływu na grę pomocy i ataku, ataku posiadającego w swym składzie, zdaniem sprawozdawcy „Gazety Wiecz." „najlepszych napastników w państwie".

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.