Sport

W niedzielę dnia 18 b. m o godz. 3 po południu odbędą się na ślizgawce w Parku Krakowskim zawody łyżwiarskie z następującym programem: l. Wyścigi: 1) Wyścigi młodzieży (8— 10 letnich), 2 krążenia 300 m.; 2) Bieg młodzieży szkolnej, 3 krążenia 400 m.; 3) Bieg młodzieży szkół średnich, 5 okrążeń 760 m.; 4) Bieg pań, 2 krążenia 300 m.; 5) Bieg podoficerów i żołnierzy, 10 okrążeń 1.000 m.; — II. Bieg mistrzowski: Bieg pojedynczo, bieg parami, bieg grupami.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18 lutego 1917

 

wypadł nieco lepiej z pięciu reprezentantów naszych wyższych uczelni, zawodnicy: w szk. Rolniczej w szk. Handlowej zupełnie nie potrafili osiągnąć bardzo zresztą łagodnego tempa biegu. Wygrała bez walki „w szk. Ogroniczą” Reprezentant Politechniki mający dobre drugie miejsce biegu nie skończył (!) Drugą nagrodę otrzymał Uniwersystet (p. Piątkowski). Reszta odpadła.

 

Przegląd Poranny, 01-02-1917

 

W dniu 11 listopada r. b. rozpoczęła treningi drużyna reprezentacyjna piłki nożnej stud. uniw. warsz. Ilustracya nasza przedstawia skład drużyny przed rozpoczęciem gry, na boisku gościnnem w parku Agrykoli. Drużyna footbalowa powstała dzięki staraniom Związku Sport. S. U. W.

Świat: pismo tygodniowe ilustrowane, 02-12-1916

 

w bieżącym sezonie po dwuletniej przerwie swą działalność. Podczas Świąt Bożego Narodzenia w dn. 26, 27 t 28 bm. odbędą się w Zakopanem kursy jazdy na nartach.

 

W ciągu sezonu zostanie urządzony szereg wycieczek w Beskidy i Pieniny. Bliższych informacyi udziela się w lokalu Akad. Związku. Sport. Uniw. Jagiel.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-12-1916

 

w piłkę nożną między pierwszemi drużynami klubów sportowych „Warta”, a „Unja” zakończyły się rezultatem 7:1 bramki na korzyść „Warty”. Zawody zaś IV. drużyny „Warty” z II. drużyną „Helsii” pozostały nierozstrzygnięte rezultatem 2:2 bramek.

 

Kurjer Poznański, 08-11-1916

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.