Tropikalne gorąco.

Upał, który trwa od trzech dni, daje się Gyardw we znaki wszystkim zmuszonym do przebywania w murach miasta. Wczoraj ciepłota doszła do 40-stu stopni Cela. W godzinach południowych rniasto robi wrażenie wymarłego grodu. Kto musi wyjść na ulicę, przebiega jg jak najprędzej. Inni znowu chronili się przed tropikalnem gorącem w cieniu drzew łub na werandach kawiarń, gdzie zapobiegają, nektarem aikoholowym ewentualnemu udarowi słonecznemu. Wisła została zarekwirowana na szerokiej przestrzeni przez całe gromady amatorów kąpieli obojga płci. Wodociąg miejski pracuje z wytężeniem z powodu zwiększonej potrzeby wody na cele konsumpcyi i kąpielowe. Konsumcya dochodzi do 20.000 m. sz. dziennie. Według barometru na zmianę wcale się nie zanosi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-08-1917

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.