Bestyalstwo Niemców

 

Onegdaj odbyła się w Jenie rozprawa, tle bestyalskiego napadu, jakiego dopuścili się Niemcy tamtejsi na robotnikach polach w Burgau, w Prusach królew. Mianowicie w jednej z restauracyi Niemcy tak brutalnie Polaków prowokowali, że wywołali bójkę, w której padło dwóch Polaków a jedenastu zostało lżej lub ciężej rannych od kul i od nożów: W dodatku policya wszystkich Polaków aresztowała(!) i dopiero śledztwo wykazało winę po stronie niemieckiej. Na rozprawie wszyscy Polacy zostali uwolnieni a oprócz tego przeciw szynkarzowi Foersterowi z Burgaa odbędzie się rozprawa przed ławą przysięgłych w październiku b. r. gdyż wyszło na jaw, że ten bez powodu użył dubeltówki, którą jednego z Polaków zabił a kilku ciężko poranił.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 16-06-1914

 

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.