Krwawa zemsta odrzuconego kochanka

Wiedeń, 13 czerwca.

W malej miejscowści Hadres w pobliżu Oberhollabrunn odbyła się onegdaj wielka zabawa taneczna, w której prócz innych wzięli udział: Franciszka Stuhlhofer i Jan Schwabl, dzieci miejscowych obywateli. Młody Schwabl z dawna już starał się o rękę dziewczyny, ta jednakże, nie mając do rubasznego chłopca żadnej skłonności odrzuciła jego starania.

 

 

W czasie zabawy Schwabl ponowił swe oświadczyny, bez rezultatu jednak, gdyż Franciszka wykpiła go i wyśmiała, a nawet odmówiła jego za-proszeniu do tańca. Oburzony tego rodzaju postępowaniem, usiadł w rogu izby i podczas gdy inni oddawali się wesołej zabawie on snuł plan straszliwej zemsty za wzgardę.

 

Po upływie niezbyt długiej chwili Schwabl podniósł się gwałtownie z krzesła i począł zwolna przysuwać się do stołu, przy którym siedziała jego kochanka. Nikt nie zauważył tego. Nagle, gdy był już w jej pobliżu przyskoczył do Franciszki, uchwycił ją gwałtownie za głowę i jednym pociągnięciem ostrego noża przeciął jej gardło.

 

Siedzący wokoło uczestnicy zabawy zerwali się w przestrachu ze swych miejsc, wołając o pomoc. Z zamieszania tego skorzystał zbrodniarz i wymknął się na ulicę, gdzie znikł w ciemnościach.

 

Mimo rychłej pomocy, nie zdołano rannej utrzymać przy życiu, zmarła, zanim zdołano przewieść ją do szpitala.

 

Mordercę znaleziono następnego dnia powieszonego na drzewie w sadzie ogrodu rodziców Franciszki.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 14-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.