Uprowadzenie w aeroplanie

Berlin, w czerwcu.

Pewien miody lotnik, człowiek nadzwyczaj spokojny i taktowny, a przytem bardzo przystojny, zapoznał się niedawno z córką kapitalisty berlińskiego Waldmanna, posiadającego w stolicy kilkanaście dobrze rentujących się, olbrzymich kamienic.

 

Młoda dziewczyna energiczna i przedsiębiorcza., wzięła udział kilkakrotnie w wycieczkach aeroplanowych swego znajomego lotnika i — czego się zresztą łatwo można było spodziewać, zakochała się w nim bez pamięci, zyskując także gorącą wzajemność.

 

 

Wobec tego stanu rzeczy ojciec panny, marzący dla niej o innej partyi, stanowczo zakazał córce dalszej znajomości z pilotem i zabronił widywania się więcej.

 

Kiedy jednak prośby córki nie zmieniły postanowienia ojca, młoda para postanowiła umknąć w świat, a do tego celu miał służyć... aeroplan. Pilot przygotował wszystko do wzlotu i onegdaj w południe przywiózł nawet swą ukochaną automobilem do garażu przy Kurfrirstenstrasse, skąd miano ruszyć dalej na pole wzlotów.

 

Niestety los zawistny sprawił inaczej. Oto ucieczkę dostrzeżono a ojciec, nie tracąc minuty czasu, puścił się w pogoń za córką we własnym automobilu. Równocześnie zawiadomił telefonicznie o zajściu policyę.

 

Gdy zakochana para przybyła na pole wzlotów w Johannisthal zastała tam urzędnika policyi, który przeszkodził ucieczce, pannę zaś odstawił pod dyskretną asystą do domu....

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 13-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.