Aresztowanie oficera, defraudanta w Krakowie

Wczoraj w nocy aresztowała tutejsza policya 24-letniego porucznika 10 batalionu saperów w Przemyślu, Fryderyka Raaba, który zbiegł ze swego pułku dokonawszy defraudacyj 3000 koron. Raab przybył do Krakowa i tu ukrywał się w mieszkaniu swej kochanki Julii Opokównej, —gdzie go policya aresztowała. Równocześnie uwięziono Opokównę za ukrywanie zbiega wojskowego.

 

 

Powodem defraudacyj baba, była jego kochanka, na którą większe sumy pieniędzy wydawał.

 

Raaba odstawiono do więzienia garnizonowego w Przemyślu, czeka go klikuletnie więzienie i degradacya.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 13-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.