Kradzieże

Chana Borensztejnowa, zamieszkała w domu No 53 przy ul. Nizkiej, zawiadomiła policyę, iż syn jej, 14-letni Lejba, wraz ze swym kolegą, 18-letnim Abramem Łyszką, skradli jej z biurka 340 rb. i umknęli.

 

Nocy ubiegłej nieznani sprawcy skradli z piwnicy Icka Prywesa w domu No. 18 przy ul. Królewskiej 60 butelek wina, wartości 400 rb.

 

 

Z mieszkania Lejzora Rabinowicza (Grzybowska No 7) skradziono 6 pierścionków złotych z brylantami, 24 srebrne zegarki damskie, 12 złotych męskich zegarków, 21 czarne męskie zegarki, ogólnej wartości 1,500 rb.

 

Okradzenie kasy.

— We Włocławku złodzieje dostali się w nocy do magazynu Neumana i Marguliesa rozbili kasę żelazną i zrabowali 2.000 rb.

 

Konie bez właściciela.

W domu 10 przy ul. Targowej policyant aresztował jakiegoś człowieka, który zajechał w podwórze wozem włościańskim, zaprzężonym w parę koni. Aresztowany, Antoni Roniszycki, lat 25—jak twierdzi—spotkał konie z wozem idące samopas, na szosie pod Siedlcami, wsiadł więc na wóz i przyjechał do Warszawy, aby je spieniężyć.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 05-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.