Mord na ulicy

Lwów, 3 czerwca.

Na rogu ulicy Kamińskiego, siedziby trzeciorzędnych tzw. godzinowych hoteli stała onegdaj dama z ćwierćświatka 22-letnia Michalina Szwec, w towrzystwie kochanka swego, Wincentego Maćkowa i jakiegoś drugiego mężczyzny. Obok nich przeszedł Władysław Augustyn, sztukater, w towarzystwie Maryana Ruszkiewicza, dorożkarza. Z błahej jakiejś przyczyny Augusty zaczepił Maćkowa i nie namyślając się długo dobył noża

 

 

Na widok noża rzuciłą się Szwecówna między bijących się, by ich rozdzielić, a widząc, że Augustyn chce przebić swego przeciwnika, chwyciła go za rękę i powstrzymała cios. Nie namyślając się długo rozwścieczony Augustyn wbił jej z rozmachem nóż w okolicę prawego obojczyka; dziewczyna zdołała tylko krzyknąć i runęła na ziemię, po chwili skonała.

 

Widok trupa nie zaspokoił jeszcze żądnego krwi apasza, to też Augustyn ciął nożem Maćkowa i zranił go w ucho. Do dalszej walki nie dopuścili już świadkowie. Pogotowie ratunkowe zabrało do wozu nie dającą już znaków życia Szwcównę. Zwłoki odstawiono do instytutu medycyny sądowej. Mordercę i wspólników odstawiono do sądu karnego.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 04-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.