Potworne morderstwo i samobójstwa w Podwołoczyskach

Pódwołoczyska, 3 czerwca.

Wczoraj nad ranem znaleziono na torze kolejowym obok Szafranówki pod Podwołoczyskami cko jeszcze leżała z rozpuszczonymi włosami cko jeszcze, leżała z rozpuszczonemi włosami, wsparta głową na kolanach mężczyzny, który jedna reka obejmował szyję dziewczęcia, a w drugiej trzymał rewolwer.

 

W mężczyźnie rozpoznano niejakiego Gemahla, nauczyciela kursu buchalteryi z Podwołoczysk, 30-letniego Niemca, protestanta. Dziewczyną była 12-letnia Edwarda Hahnówna, córka zamożnego kupca z Podwołoczysk. Obole leżeli z przestrzeloną skronie; rany zadane kulami z 9-milimetrowego rewolweru były od razu śmiertelne.

 

Jak się okazuje minio młodego wieku Hahnówny, jej stosunek z Gemahlem ciągnął się już od roku. Przed miesiącem zaś została Hahnówna uczenicą Gemahla. Rodzice starali się bezskutecznie przeszkodzić stosunkowi swej jedynastoletniej wówczas córki z nauczycielem.

 

W niedzielę wieczorem ubrała się Hahnówna we wszystko, co miała najlepszego w swej garderobie i wydaliła się z domu. W nocy usłyszeli budnicy dwa strzały; udawszy się na tor znaleźli zimne już zwłoki obojga kochanków.

 

Komisya sadowa stwierdziła morderstwo i samobójstwo; dziś odbędzie się obdukcya zwłok Gemahla; obdukcyi zwłok Hahnówny sprzeciwiają sio zrozpaczeni rodzice.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 04-06-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.