Sprytny oszust

Wczoraj aresztowano 41-letniego Romualda Pyszyńskiego, buchaltera, który pod pozorem wyrabiania posad pobrał od rozmaitych ludzi przeszło 2.000 K Pyrzyński ogłaszał się w dziennikach, że za opłatą od 180-400 koron wyrabia posady przy poczcie, bankach, tramwaju i t. p. Ofiarą jego padli przeważnie wysłużeni podoficerowie.

 

 

Pewien policyant w Krośnie, któremu Pyszyński zaproponował wyrobienie posady w jednym z banków krakowskich, zgłosił się z zapytaniem w tej sprawie do policyi, która w ten sposób wpadła na trop nieuczciwego człowieka. Podczas rewizyt u Pyszyńskiego znaleziono przeszło 30 zgłoszeń o wyrobienie różnych posad. Pyszyński tłumaczy się, że pieniądze od stron brat w formie pożyczek. Sprawa oddana została sądowi.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 30-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.