Potworna żona

Wczoraj odbyła się rozprawa karna pod przew. r, s. Grodzińskiego przeciw Annie Pałkowej z Dulowy koło Krzeszowic. — W styczniu podczas snu nalała mężowi swemu Palowa roztopionego ołowiu do ucha, poczem zbiegła. Szalejący z bólu Palka zerwał się z łóżka i z ołowiem w uchu pobiegł na posterunek żandarmeryi, gdzie doniósł o czynie kochającej go małżonki. Od tego czasu Pałka choruje na uszy, przyczem na jedno ucho zupełnie ogłuchł.

Na rozprawie Pałkowa przyznała się do czynu; wyszło też na jaw, iż czynu tego dopuściła się dlatego, gdyż chciała zagarnąć grunt po mętu. Trybunał zasądził Pałkową na 13 miesięcy ciężkiego więzienia i 800 koron swemu mężowi odszkodowania za ból. Pałkowa wyrok przyjęła.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 29-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.