Zamordowanie szofera automobilowego

Berlin, 18 maja.

Ciężkiej i niewyjaśnionej na razie zbrodni dokonano onegdaj na granicy niemiecko-francuskiej. Dwaj młodzi, elegancko ubrani Francuzi, widocznie należący do lepszych sfer towarzyskich, którzy podali, iż nazywają się bracia Dupuis z Paryża, wynajęli we wtorek popołudniu w Kolmarze dorożkę automobilową z szoferem. Kazali zawieść się do francuskiej nadgranicznej miejscowości Geardmer, gdzie zabawili do później nocy, poczem około godziny 11-tej wieczór rozpoczęli powtórną drogę do Kolmaru.

 

W czasie powrotu, sześć kilometrów od granicy, już po stronie niemieckiej, obaj podróżni zastrzelili szofera, nazwiskiem Kohler, a ciało jego wrzucili do ustronnej szczeliny. Następnie opanowali automobil, który jednakże wczoraj wieczorem znaleziono w pobliżu muru cmentarnego w Kolmarze. Wyszła benzyna i zawiedzeni bandyci musieli swą zdobycz porzucić. Po długiem poszukiwaniu, znaleziono ciało szofera w szczelinie i przewieziono do Kolman, natomiast dotychczas nie zdołano wpaść na ślad morderców, którzy jak się zdaje, umknęli do Francyi, gdzie będą się starać ukryć. Śledztwo prowadzą równocześnie władze francuskie i niemieckie.

 

Ilustrowany kuryer codzienny, 20-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.