Zagryziony przez psy czy zabity?

Warszawa, 18 maja.

Wczoraj o godz. 11 w nocy stróż w fabryce juty przy ul. Mińskiej (na Kamionku) usłyszał ujadanie buldogów, spuszczonych na noc z łańcuchów. Wyszedłszy na ulicę stróż spostrzegł, że psy włóczą coś dużego po ziemi. Odpędziwszy psy, stróż z przerażeniem spostrzegł, iż zagryzły one jakiegoś w średnim wieku mężczyznę. Głowa zaledwie trzymała się tułowia, na piersi ogromna, wyszarpana zębami rana i wogóle na całym ciele ślady zębów. Przy zwłokach znaleziono pocztówkę, adresowaną do szpitala ewangelickiego, do Anny Szmidt, woreczek, w którym był fałszywy rubel, 26 kop. i kawałek papieru z napisem: Alfred Herd, robotnik fabryczny.

 

Według wyjaśnień stróża nocnego fabryki juty, wynikałoby, że Herda napadnięty zastał przez jakichś opryszków, którzy zrabowali mu zegarek i sztyletem uderzyli w piersi, psy zaś, zwąchawszy zapach krwi, rzuciły się przez otwór w parkanie na trupa.

 

Ilustrowany kuryer codzienny,19-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.