Adwokat i aptekarzowa. Historya złośliwego anonimu.

Lwów, 14 maja.

Pewien adwokat lwowski, uchodzący w sferach żydowskich za tzw. „dobrą partyę", zaręczył się z bogatą panną, zamieszkałą w Berlinie. Po pewnym czasie pod adresem narzeczonej zaczęły systematycznie nadchodzić listy anonimowe, zawierające steki najbrudniejszych obelg i pogłosek, skierowanych zarówno przeciw niej jak i narzeczonemu.

 

Autor anonimu groził pannie młodej morderstwem na wypadek gdyby małżeństwo przyszło do skutku. Powiadomiony o tem adwokat próbował początkowo na własną rękę śledztwa, a gdy nie przyniosło ono rezultatu, udał się o pomoc do władz. Dzięki niezwykłe] pomocy zarówno ze strony policyi, jak i poczty, obsadzono wszystkie urzędy pocztowe we Lwowie i po kilkudniowem oczekiwaniu zdołano wreszcie przytrzymać nadawczynlę listu. Była nią znana na bruku lwowskim p. W. aptekarzowa, rozwiedziona z mężem. Po spisaniu protokołu puszczono ją na wolną stopę, ale równocześnie wniesiono do prokuratoryi doniesienie karne o zbrodnię oszczerstw a i niebezpiecznych pogróżek. Ciekawa afera znajdzie swój epilog w sądzie.

 

Opowiadają, że do wysłania anonimów popchnęła p. W. zemsta za to, że ów adwokat odrzucił jej pośrednictwo, mające na celu wyswatanie go z jedną z kuzynek p. W.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.