Z zemsty czy rozpaczy. Brak 8.000 koron.

Wiedeń, 14 maja.

Tragiczna afera miłosna Dra Meiselsa i Heleny Freiwald wzbudziła w calem mieście bardzo żywe zainteresowanie, zwłaszcza, że obecnie przyłączyły się do niej pewne niewyjaśnione momenty, które zaciemniają jej tło i rzucają na nią tajemnicze światło. Oto zaraz już przy spisywaniu pierwszego protokołu i oględzin zwłok, urzędujący komisarz policyi skonstatował, że przy ciele zmarłego dra Meiselsa nie znaleziono prawie żadnej gotówki: w portfelu nie znaleziono wcale pieniędzy, z drobnych zaś zaledwie niespełna 4 korony.

 

Na fakt ten nie zwrócono początkowo większej uwagi, dopiero nazajutrz poczęto okoliczność tę komentować w najrozmaitszy sposób, gdy ojciec zmarłego tragiczna śmiercią dra Meiselsa zwrócił się oficyalnie do policyi z doniesieniem, że syn jego, wychodząc z domu na ostatnią rozmowę z narzeczoną, miał przy sobie w gotówce 8.000 Koron, a to celem natychmiastowej zapłaty pierwszej raty odszkodowania. Przy zwłokach nie znaleziono natomiast ani śladu z tych pieniędzy.

 

Policya przyjęła to doniesienie do wiadomości i rozpoczęła odnośne śledztwo, z drugiej jednak strony — na razie przynajmniej aż do czasu uzyskania decydujących dowodów — kwestyonuje możliwość tej ewentualności, uważając za trudne do przypuszczenia, by zmarły mógł mieć tak wielką sumę pieniędzy przy sobie.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-05-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.