Zamordowana w przeddzień ślubu.

(zoh) W Rzepienniku Suchym, powiatu gorlickiego, dokonane onegdaj ohydnego mordu na 22-letniel Stanisławie Biniak, prawie w przededniu jej ślubu.

 

Mimo aresztowania podejrzanych o dokonanie tego czynu, dotąd nie ustalono ani powodów, ani nazwiska sprawcy czy sprawców. Sposób dokonania morderstwa świadczy, ze nie dokonano go bez obmyślanego planu. Ciało zamordowanej dziewczyny znaleziono na obejściu gospodarstwa Biniaków, w pozycyi takiej, w jakiej nieboszczyka w trumnie. Mordu dokonano po północy wyostrzoną siekierą, kilkakrotnem uderzeniem w gilową. Z rozłupanej uderzeniem czaszki wypłynął mózg, wokół głowy utworzyła się kałuża krwi.

 

Zdaje się być niewątpliwem, że dziewczyną wywabiono z domu podstępem, aby dokonać na niej zemsty. Z wersyi, jakie koło tego wypadku krążą, wnosić można, że albo ma się tu do czynienia z aktem zemsty na tle erotycznem, albo łączy się to z inną sprawa, której, ze względu na toczące się śledztwo, na razie ujawnić, nie można.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-06-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.