Ostrów. (Zasądzenie koniokradów.)

We wtorek stawało przed tutejszym sądem okręgowym 9 oskarżonych o ograbienie kościołów w Szczurach i Odolanowie, gdzie dokonali świętokradztwa, rozbijając tabernakulum i skradli kielichy, zaś hostje rozrzucili. Kielichy skradzione sprzedali żydowi. Patatem dokonali oni szeregu większych kradzieży. Zbrodniarzy zasądzono: Kwietniewskiego Leona na 15lat, Galewskiego Edmunda na 10 lat, Hoffmana Piotra na 5 lat, Kwietniewskiego Marjana na 41/2 lat, Janiszewskiego Jana na 51/2 lat, ciężkiego więzienia. Galewską Emilję skazano na 8 miesięcy więzienia a Michała Antczaka na 1 rok. Jednego oskarżonego uwolniono.

 

Kurjer Poznański, 16-05-1922

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.