Nasz służące.

Przed niedawnym czzasem przyjęła p. Sabina Telierman, żona kupca, do służby 18-letnią Zofię Cwik i Cięzkowie. Nieuczciwa dziewczyna po kilu dniach służby skradła swej pracodawczyni obuwie i bieliznę, wartości 120.000 Mk. oraz znaczniejszą gotówkę, poczem zbiegła w niewiadomym kierunku. Do policyi doniosła p. Maryla Motyka z Bolenia w pow. krakowskim, że przyjęta przez nią do służby Julia Pluta, legitymująca się fałszywą książeczką służbową na nazwisko Maryi Koczańskiej, skradła jej sznur korali i szał francuski, łącznej wartości 110.000 Mk., poczem oddaliłą się w niewiadomym kierunku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-12-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.