Znowu śmiała kradzież 20,000.000 Mkp.

na dworcu kolejowym w Krakowie.

(s). Przed kilkoma dniami, lak się dowiadujemy, popełniono na krak dworcu kolejowym śmiałą kradzież 4000 dolarów (około 20,000.000 rnarek) na szkodę pewnej kobiety, powracającej od męża z Rumunii.

 

Kradzieży tej dokonano w nast. okolicznościach: Gdy owa kobieta liczyła na peronie pieniądze, podszedł do niej jakiś mężczyzna i wyrwał jej plik dolarów z ręki, poczem zniknął bez śladu w tłumie osób, wysiadających z przybyłego pociągu.

 

Amator dolarów śledził ową kobietę już od dłuższego czasu w pociągu i na peronie. Czynu swego dokonał w najodpowiedniejszej chwili, a mianowicie, kiedy kobieta nie przeczuwając niebezpieczeństwa, była zajęta przeliczaniem przywiezionych ze sobą dolarów.

 

Na krzyk poszkodowanej zbiegło się wielu pasażerów oraz posterunkowi policyi - jednakowoż: wszelkie usiłowania w kierunku pochwycenia sprawcy, spełzły na niczem.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-09-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.