„Czarna ręka” w powiecie przemyskim.

Trzech bandytów zbiegło zwięzienia przemyskiego. „Czarna ręka działa”.

(Od naszego korespondenta).

Przemyśl, 21 września.

(—) W nocy z 2 na 3 września zbiegli z więzień sadu przemyskiego niebezpieczni bandyci Kazimierz Stachurski rzeźnik, Franciszek Błasz wyrobnik i Zygmunt Gierczyński handlarz i wnet w pow. przemyskim wypłynęły nowe wypadki kradzieży. Wielce przeraził się Sandor Intrator w Sierakości otrzymawszy lisi anonimowy, w którym „czarna wzywa go, aby do pewnego ściśle określonego czasu położył na wskazanem miejscu pół miliona marek, bo „inaczej czarna ręka musi pomyśleć nad życiem jego i jego rodziny". Otóż o autorstwo tego listu jest mocno podejrzaną „czarna ręka" owych trzech zbiegów-bandytów z przemyskiego więzienia. Równocześnie niemal wyprawiając do Sierakości list z rozkazem tajemniczej „czarnej ręki"— napadli powyżej wymienieni bandyci do mieszkania Harucha Freunda pod Niżankowicami i obrabowali go niemal doszczętnie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 23-09-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.