Straszne stosunki bezpieczeństwa na dworcu towarowym w Krakowie.

Niedołęstwo naszej „zanglezowanej” policyi.

(s). Przed kilku dniami zaszedł na tutejszym dworcu towarowym niesłychanie śmiały napad bandycki na konwojenta, który dozorował wagon, naładowany cennym towarem.

 

O zmroku podeszło do owego konwojenta, siedzącego we wagonie, kilku opryszków, którzy zażądali od niego okupu. Konwojent nie mając pieniędzy, począł się bandytom tłomaczyć. Wtedy rzucili się napastnicy na bezbronnego konwojenta i silnie go poranili.

 

Ofiarę bezczelnego napadu zauważyli kolejarze i zawezwali Pogotowie ratunkowe. Lekarz Pogotowia stwierdził kilka ran ciętych, oraz pęknięcia gałki ocznej.

 

Przy sposobności zaznaczyć należy, że podobne napady bandyckie zdarzają się na dworcu towarowym niemal codziennie. Policya nawet nie zadaje sobie nawet tyk trudu, by poinformować o tern prasę, a tern samem ostrzedz publiczność przed podobnymi wypadkami napadów rabunkowych. Również pogotowie ratunkowe, mimo, że interweniowało w ostatnim wypadku, zamilczało o nim przed prasą. Wytwarzają się ciekawe stosunki, które mogą przybrać nieobliczalne następstwa, zwłaszcza z powodu niedołęstwa i bezradności naszej t. zw. angielskiej policyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-09-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.