Niesłychanie bezczelna kradzież walizki z 4 i pół milionami w złocie

w firmie Auto-warsztaty przy ul. Jagiellońskiej.

Poszkodowany wyznaczył 100.000 marek nagrody.

(s). Wczoraj kroniki policyjne zanotowały wypadek niesłychanie śmiałej kradzieży, który zaszedł w jednej z tutejszych firm.

 

Oto we środę przed południem przybył do firmy Auto-warsztaty przy ul. Jagiellońskiej w Krakowie przejezdny kupiec p. M. celem zakupienia auta. P. M. miał przy sobie walizę, W której znajdowało siec 4 i pół miliona w zlocie we frankach i markach niemieckich. Roztargnienie, czy nieostrożność spowodowała, że p. M. zestawie cenną walizką w przedpokoju, w którym znajdowało się kilka osób (podobno szoferzy).

 

Jakie następnie koleje przeszła waliza z 4 i pół milionem, pozostaje narazie tajemnicą, dosyć na tern, że kiedy p. M. po załatwieniu interesu wyszedł z kancelaryi właściciela firmy - walizy swojej już nie znalazł.

 

O przykrem tem zajściu zaalarmowano natychmiast policya która wszczęła zaraz poszukiwania za sprawcami kradzieży.

 

Jak się dowiadujemy aresztowano dotychczas 4 osoby jako podejrzano o to kradzież; między innymi aresztowano Michała Jakubowskiego i Antoniego Kurkowskiego. — Dalsze śledztwo w toku.

 

Poszkodowany p. M. wyznaczył 100.000 marek nagrody za wskazanie siadów, któreby doprowadziły do wykrycia sprawcy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 16-09-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.