STRASZNY DRAMAT RODZINNY.

Przed niedawnym czasem rozegrał się wstrząsający dramat rodzinny w cichej wiosce Podhala Żeleźnikowej pow. Nowosądeckiego.

 

Oto matka dwojga dzieci Agnieszka Bąbel zauważyła w rączkach jednego dziecięcia podarty zupełnie banknot tysiacmarkowy, który w pośpiechu pozostawiła przedtem na stole, obok siedzącego dziecka.

 

Przerażona tą stratą podbiegła do stołu, chcąc jeszcze uratować szczotki banknotu. Podczas tego drugie dziecko leżące w wanience z woda, pozostawione bez opieki, poczęło się zwolna zanurzać w wodę. Zanim matka zdołała się zorjentować, co grozi dziecku — dziecko utonęło. Po chwili zauważyła, że dziecka niema, a wreszcie odnalazła je pod powierzchnią wody w wannie, nie dające już maków życia. Podczas tego drugie dziecko, posunąwszy się na skraj stołu, spadło na ziemię, ponosząc śmierć na miejscu.

 

Nad wieczorem powrócił mai nieszczęśliwej matki z pracy, a widząc dwoje swych dzieci nieżywych udał się na strych domu, gdzie się powiesił.

 

Tak 1000 marek spowodowało tragedję rodziny wieśniaczej.

 

Kurjer Poznański, 05-04-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.