Porzucone dziecko w walizce.

Na stacyi kolejowej w Siedlcach wysiadło dwóch eleganckich jegomościów, którzy zostawili w przedziale I klasy wykwintną elegancką walizkę. Ku wielkiemu zdziwieniu służby po pewnym czasie z walizki zaczął odzywać się jakiś głos.

 

Walizkę natychmiast otworzono i znaleziono w niej żywe, półtoraroczne dziecko, zawinięte w wytworną, batystową bieliznę. Naturalnie, iż dwaj tajemniczy pasażerowie bynajmniej nie kwapili się w celu odebrania swego zagadkowego zaiste bagażu. Wszelkie poszukiwania za nimi okazały się bezskuteczne. Sądząc po inicyałach i herbach znaczka bielizny przypuszczać należy, iż dziecko to pochodzi ze sfer wyższego świata towarzyskiego. Wszelkie wysiłki rozwikłania tajemnicy osnuwającej tę sprawę, okazały się na razie bezskuteczne. Dzieckiem zaopiekowała się tymczasem policya.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-01-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.