Zuchwały napad rabunkowy.

Bo biura przewozowo-ekspedycyjnego p. f. „Transport” w Warszawie, wpadło trzech mężczyzn w mundurach wojskowych, uzbrojonych w karabiny i cywilny z rewolwerem w ręku. W czasie napadli wszedł kupiec z Białegostoku, Jonas. Rabusie zrabowali mu zegarek zloty 17.000 Marek gotówką, Po uprzedniem przecięciu połączenia telefonicznego 1 zrabowaniu z kasy 9.287 Mkp. oraz kilka sztuk materyalu łokciowego z magazynu, napastnicy skrępowali personel sklepowy ręcznikami i zepchnęli do wnętrza magazynu, który zamknęli na klucz, zgasili Światło i przez nikogo niezauważeni, zbiegli. W czasie gdy zbóje plądrowali w kantorze, na ulicy przed brama stało na czatach dwóch żołnierzy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-01-1921

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.