Tajny handel cukrem.

Kierownik Urządzi Walki z lichwą i spekulacją wpadł na ślad rozgałęzionego paska cukrowego. Podpadło oddawna, te restauratorzy, którym dostarczono mało cukru. mogli gości swych obsługiwać nim w dostatecznej mierze. Zagadka ta zdaje się obecnie rozjaśniać. W pewnym przypadku sprzedano 2 centnary cukru po 27 masek za funt, u innej osobie zaofiarowano znaczków na cukier za sume 22500 marek. Osoba ta zakupiła znaczki za zezwoleniem władz, a gdy sprzedający przybył po pieniądze. oczekiwało gn kilku urzędników policyjnych. śledztwo wykazuje. te chodzi tu o rozgałęzioną szafkę paskarską, obejmujacą coraz to nowe kola.

 

Kurjer Poznański, 21-09-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.