Tajemnicza zbrodnia w Abeville.

petit Parisienu donosi o tajemniczem morderstwie żony sekretarza w Abeville, Mme Boujonnier, które wywołało senzacyę w mieście i poruszyło całą okolicę.

 

Pani Boujonnier wyszła przed kilku dniami by zakupić bilety do teatru i od tej chwili wszelki ślad po niej zaginął. Zaniepokojony mąż czekał na żonę w najwyższej trwodze całą noc, lecz, przypomniawszy sobie, że pani Boujonnier miała na szyi cenną kolię brylantową z w srebrnej sakiewce znaczną sumę pieniężną, zawiadomił nad ranem policyę. Po dwudniowych daremnych poszukiwaniach, dzieci bawiące się w piwnicach zburzonej prochowni na bulwarze Vauban znalazły trupa kobiety i zaalarmowały policyę. Komisarz policyi w zwłokach rozpoznał panią Boujonnier:

 

Ofiara bestyalskiego mordu została pozba-wioną życia uderzeniami żelaznego drąga i twarz jej była tak zmasakrowaną, te tworzyła czarną maską potwornych ran i zakrzepłej krwi. Motywem morderstwa był rabunek, gdyż trup był odarty nie tylko z brylantowej kolii, kolczyków i srebrnej sakiewki, ale i z futra, a nawet obuwia. Ponieważ na miejscu zbrodni nie natrafiono na ślady śmiertelnej walki, policya supponuje, że morderstwo zostało popełnione nie w piwnicach prochowni, lecz prawdopodobnie w śródmieściu, a mordercy po dokonaniu krwawego dzida zawlekli nocą trupa do piwnic, i tam go ukryli.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-03-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.