Małoletni i sprytny defraudant.

Nasz korespondent warszawski (Z) donosi:

Firma bankierska Schoenberg posiada także w Warszawie filie. Wczoraj wydelegowała ona do tej filii 17-letniego Mieczysława Bauera po odbiór pół miliona dolarów amerykańskich. Po powrocie z filii Bauer oddał tylko cześć pieniędzy, gdy go zaś pytano o resztę, udał wielce zmieszanego i powiedział, że prawdopodobnie Pozostawił je w filli, poczem udał, że tam telefonuje i rozmawiał, okazując wielką radość, a z treści rozmowy, słyszanej przez wszystkich wynikało, że pieniądze te istotnie w filii pozostały. Wobec tego Bauer wyszedł po nie i już nie wrócił.

W kilka godzin później siostra Bauera przyszła do kantoru z płaczem i zawiadomiła, że koło Żyrania wyłowiono w Wiśle zwłoki młodego chłopca, prawdopodobnie jej brata. Nie uwierzono temu w kantorze, nie uwierzyła i policyi rozpoczęto natychmiast energiczne poszukiwania i dzisiaj Bauera aresztowano z resztą pieniędzy. Zdołał niedaleko uciec, bo tylko do Łodzi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 25-03-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.