Morderstwo rabunkowo przed sądem.

Przed trybunałem sądu przysięgłych, pod przewodnictwem sędziego okręgowego Dra Jakubowskiego, toczyła się działaj rozprawa przeciw Wojciechowi Mizdro, o zbrodnią morderstwa rabunkowego.

 

Wedle aktu oskarżenia wpadł oskarżony Mirra do szynku Gatczerów, tuż obok Dobczyc położonego I strzelania z karabina, domacał sil od przerażonych Gatczerów pieniędzy. Pomimo, iż Gatszer wręczył mu przeszło 1.000 kor., bandyta zastrzelił jednego ze synów z drugiego ciężko poranił.

 

Przy rozprawie i w śledztwie Gatczerowie zeznali pod przysięgą, iż przedstawiony im która jest sprawcą napadu i pomimo krzyżowych pytań przewodniczącego, obrońcy i prokuratora obstawali przy swojem twierdzeniu, utrzymując, iż omyłka jest wykluczona. Obrońca adw. dr. Rosenberg w krótkiem a treściwem przemówieniu poddał zeznania Gatczerów ostrej krytyce, wykazując Ich niewiarygodność. Przysięgli tej jednogłośnie pytani główne zaprzeczyli, paczeni trybunał wydał wyrok uwalniający.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.