Napady bandyckie w Lubelskiem bez końca.

Lubelskie ma pod tym względem ustaloną smutną sławę. Onegdaj na trakcie brubleszowskim stoczyli policyanci z bandytami formalną batalię, rezultatem której był trup znanego bandyty, używającego pseudonimu ,,Olessa”.

 

W Rejowcu Benjamin Margules zwabił swojego współwyznawcę Zelmana Majewskiego do szynku i usiłował wyłudzić od niego większą kwotę. Opornego Krajewskiego Murgules pchnął kilkakrotnie nożem.

 

W Chełmie pod Rejowcem napadło na przejeżdżającego ks. Br. Zakrzewskiego 4 uzbrojonych bandytów, z których jeden chwycił za konie, a pozostali rzucili się na księdza, przykładając mu rewolwery do skroni. Ks. Zakrzewski, widząc grożące niebezpieczeństwo, strzelił w stronę jednego z bandytów, a widząc, iż ten się chwieje, dał 2 strzały do dwóch innych bandytów. Jednocześnie furman zaciął konie, a przerażeni bandyci rozpierzchli się w różne strony.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.