Zamach morderczy przy ul. Szewskiej w Krakowie.

Wczoraj przy ul. Szewskiej o godz. 12 i pół w południe z bramy domu l. 7 wybiegła z krzykiem czterdziestoletnia kobieta, brocząc krwią, i udała się w stronę Rynku. Tłum okrążył ją w mgnieniu oka i wprowadził do drogneryi, gdzie usiłowano krew zatamować, równocześnie zaś wezwano pogotowie ratunkowe. Po przybyciu karetki i prowizorycznym opatrunku odwieziono zranioną w stanie ciężkim do szpitala św. Łazarza na oddział chirurgiczny.

 

W chwili, kiedy Htłum zajął się niesieniem pomocy zranionej, z bramy tego samego domu, gdzie dokonano zbrodniczego zamachu, wybiegł 32-letni mężczyzna i wpadł do bramy domu sąsiedniego z wyraźnym zamiarem ucieczki. Publiczność i policyant, podejrzewając w uciekającym sprawcę mordu, puściła się za nim w pogoń, a znając rozkład kamienicy, mającej drugie wyjście na ul. Jagiellońską, otoczyła całą tę polać i istotnie

mordercę schwytała

u tego wyjścia.

 

W zbrodniarzu doprowadzonym na inspekcyę policyi rozpoznano znanego apasza Józefa Chylą, t. zw. „waryata wojennego”, który na stawiane pytania odpowiadał, te nic nie wie i nic nie zrobił. Dopiero od zranionej dowiedziano się całej prawdy. Jest ona żoną zbrodniarza, Anną z Przybyłowiczów. Małżeństwo to niedobrane, żyło od 2 lat w niezgodzie. Wczoraj przyszło między małżonkami do ostrej wymiany stów, epilogiem której było pchnięcie nożem w lewą pierś żony apasza.

 

Jak zdołaliśmy się poinformować, stan chorej nie budzi poważniejszych obaw.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.