Napad rabunkowy na pociąg z węglem

koło III. mostu w Krakowie.

Niezwykle śmiałego napadu rabunkowego dokonała wczoraj w jasny dzień szajka szumowin, na pociąg towarowy naładowany węglem.

 

Napad w świetle faktów przedstawia się następująco:

 

O godz. 4 popołudniu zdążał z tut. dworca ku stacyi Podgórze-Płaszów pociąg towarowawy naładowany węglem. Tuż za III. mostem zgraja opryszków zauważywszy przejeżdżający pociąg rzuciła sie ku wagonom i począłem rabować.

 

Eskortujący żołnierz, widząc rozwydrzoną bandę, strzelił, trafiając w nogą Jednego z uczestników rabunku, niejakiego Józefa Kołotkiewicza, pochodzącego ze Lwowa. Doprowadzony na inspekcyę policyi Kołotkiewicz tłómaczył się, te nie miał zamian rabować tylko z ciekawości przyglądał się pociągowi. Okazało się jednak, że Kołatkiewicz byż już dwukrotnie doprowadzany na policyę za podobne czyny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-01-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.