Dwu bandytów wymordowało pod Lwowem siedmiu kupców.

Lwowski nasz korespondent (C) donosi o strasznym mordzie dokonanym na drodze, wiodącej ze Lwowa do Kulikowa, ofiarą którego padło 2ycle siedmiu kupców żydowskich.

W nocy z poniedziałku na wtorek na furę, wiozącą siedmiu kupców żydowskich i pewną kolonistkę niemiecką, napadło dwóch uzbrojonych bandytów w mundurach polskich żołnierzy i bez żadnych wstępów rozpoczęli strzelaninę w odległości 3 kroków od jadących. Strzały kierowano wprost w głowy. W ten sposób

wymordowano wszystkich

z wyjątkiem owej kolonistki, która schroniła się między tłumoki i odniosła tylko lekkie draśnięcie kulą.

 

Bandyci nie troszcząc się o resztę zabrali całe mienie pomordowanych i zbiegli w las.

 

Kolonistka przybyła do Lwowa i dała znać o zajściu policyj, która łącznie z żandarmaryą rozpoczęła pościg.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.